Roušky, respirátory a onemocnění pokožky obličeje


Během posledních měsíců se v důsledku častého nošení roušek a respirátorů množí problémy s pokožkou v oblasti obličeje. Každodenní nošení roušky či respirátorů může způsobit zejména osobám s citlivou pletí nepříjemné zdravotní problémy. Mezi nejčastější onemocnění pokožky patří periorální dermatitida. Jak pečovat o pleť pod rouškou? 

Pleť pod rouškou

Roušky a respirátory se bohužel staly naším každodenním společníkem. Jsou důležité, protože zabraňují šíření virů a bakterií, což je sice dobré pro náš organismus, ale bohužel ne pro naši pleť, která jejich používáním mnohdy velmi trpí. Kožní problémy jsou tak nepříjemným následkem častého nošení obličejových ochranných pomůcek. Pleť obličeje trpí obličejovou dermatózou, tedy kožním onemocněním v oblasti obličeje. Jde např. o onemocnění zvané rosacea, ekzém, seborhoická dermatitida či periorální dermatitida. Pro tato onemocnění je typický pocit pnutí, pleť je v postižené oblasti vysušená, zarudlá a svědí. Díky roušce může být pleť zapařená a podrážděná, dochází k narušení kožní bariéry pleti, pleť se vysušuje a množí se v ní různé patogeny. Lidé s citlivou pletí, kteří již v minulosti trpěly některým kožním onemocněním, by proto měli o svou pleť pod rouškou patřičně pečovat.

 

Periorální dermatitida

Periorální dermatitida se často vyskytuje také u mladých žen, které používají velké množství kosmetiky nebo pracují v náročném prostředí.  Mezi typické projevy dermatitidy patří tvorba červených pupínků, puchýřků a začervenání kůže. Postiženou oblastí je okolí úst, ale objevit se může také v okolí očí, nosolícní rýhy nebo na čele. Pupínky často svědí, pálí a objevuje se pocit napjaté kůže. Jednou z příčin může být také celodenní nošení roušek a respirátorů. Příčinou je také zvýšená citlivost kůže na nejrůznější podněty, např. klimatizace, střídání teplot, vítr, prach, sluneční paprsky. Průběh zhoršuje nadužívání kosmetických přípravků různých značek, ale také používání zubních past s obsahem fluoru, léky obsahující kortikoidy, sluneční záření, stres, nedostatek spánku a u žen i hormonální antikoncepce.

 

 

Jak pečovat o pleť pod rouškou?

  • Nepřehánějte to s kosmetickými přípravky

I když je důležité o pleť pečovat, nevyplácí se experimentovat s mnoha různými produkty.  Zkrátka ani s péčí o pleť byste to neměli přehánět. Důležité je používat kvalitní kosmetiku, která podporuje zdraví pleti. Nejste-li si jisti, které produkty jsou pro vás to pravé, je vhodné navštívit dermatologa nebo se poradit v lékárně.

  • Doplňky stravy na podporu zdraví pleti

Do jídelníčku je vhodné zařadit doplňky stravy na podporu zdraví pleti. Naším tipem je Forever Young, který kromě zdraví pleti podpoří také zdravé a pomalejší stárnutí.

  • Základem zdravé pleti je hydratace

Základním doporučením je hydratace pleti. Volte hydratační přípravky obnovující kožní bariéru. Vhodné jsou kosmetické přípravky bez konzervačních látek a parfemace.  Během dne jsou ideální lehké gelové krémy, v letních měsících přípravky s ochranným faktorem.

  • Pokud je rouška vlhká, zapařená, vyměňte ji za novou.
  • Cca půl hodiny před nasazením roušky je vhodné pleť ošetřit ochranným krémem.
  • Dodržujte pitný režim

Forever Young a zdraví pleti

Základní ingredience Forever Young přispívají ke zpomalení projevů stárnutí, a to vně i uvnitř těla. Pozitivně ovlivňují aktivaci telomerázy, čímž přispívají ke zpomalení procesu stárnutí buňky. Forever young obsahuje též výtažky z ASTRAGALUS MEMBRANACEUS, který je nazýván kořenem mládí, dále KYSELINU HYALURONOVOU a AKTIVNÍ CYCLOASTRAGENOL, který přispívá ke zdravému stárnutí našeho organismu.

Vědecký výzkum ukázal, že základní příčinou stárnutí je zkracování telomer – tedy ochranných koncových částí DNA na obou okrajích každého chromozomu. Zkracování telomer se dá předejít dietou a cvičením, ale jen do určité míry. Nyní ale můžete přispět prodloužení telomer díky aktivaci telomerázy. Telomeráza je enzym, který dokáže navázat k chromozomům DNA další opakující se části, a tím dosáhnout obnovení délky telomer za pomoci doplňku stravy Forever Young.

 

Forever Young a další doplňky stravy na podporu celkového zdraví, najdete na našem e-shopu. Diamond Immunity = pevné zdraví po celý rok.

 

 

https://www.cerave.cz/blog/rady-a-tipy/jak-pecovat-o-plet-pod-rouskou

https://www.vitalia.cz/clanky/akne-ekzemy-i-zanety-rousky-jsou-pro-plet-pohroma-potvrzuji-experti/

Komentáře jsou vypnuty