Sestavte si zdravý jídelníček!


Právě v tomto období si mnozí z nás dopřávají bylinky, zeleninu a ovoce z vlastní zahrádky. A pokud ne, i v obchodě najdeme široký výběr kvalitních potravin z domácích zdrojů. Léto je proto ideální čas začít se stravovat zdravě a my Vám poradíme, jak takový zdravý, pestrý a vyvážený jídelníček sestavit. 

Co je zdravé stravování?

Základem zdravého stravování je zdravý jídelníček, který by měl odpovídat nejen Vaší chuti, ale také Vašim finančním a časovým možnostem. Sestavení správného jídelníčku nemusí být věda, protože se stačí řídit několika pravidly. Chce to ale také trpělivost a důslednost při změně stravování. Cílem zdravého jídelníčku je, aby člověk přijímal optimální množství energie v optimální stravě. Důležité je vybírat si kvalitní nutričně hodnotné potraviny a snížit příjem nevhodných a nezdravých tuků, zejména těch živočišných a cukrů a sacharidů s vysokým glykemickým indexem.

 

 

 

Zdravé stravování neznamená hladovění

Pokud chcete prostřednictvím zdravého jídelníčku redukovat svoji váhu a domníváte se, že budete jíst jen samou zeleninu, jste na omylu. Zdravý jídelníček neznamená hladovění. Cílem je konzumovat potraviny nebo výrobky, které vám budou chutnat, ale budou mít nižší energetickou hodnotu a vhodnější složení.

Jídelníček lze obohatit také doplňky stravy a my v tomto případě doporučujeme především kvalitní probiotika z řady Diamond Immunity, Probio Power, které podpoří zdraví Vašich střev, Váš imunitní systém a celkové zdraví. Vhodné jsou ale i další doplňky stravy, které odpovídají Vašim specifickým zdravotním potřebám. Do Vašeho jídelníčku můžete zařadit i potraviny, které sice nejsou až zase tak zdravé, ale ve velmi malém množství, např. místo celé čokolády si dopřejte jen malý kousek kvalitní hořké čokolády.

Tipy, jak si sestavit jídelníček

  • Zapomeňte na drastické redukční diety, založené na hladovění. Nejsou účinné a v mnohých případech dokonce zdraví škodlivé. Po takových dietách a redukci nadbytečných kilogramů většinou přichází jojo efekt, kdy se Vaše hmotnost opět vyšplhá nahoru.
  • Složení jídelníčku by mělo být individuální, a proto si ho buď sestavte sami, nebo navštivte odborníka na zdravé stravování, např. nutričního poradce.
  • Jídelníček si můžete připravovat na jak dlouho chcete. Někteří odborníci doporučují připravit si ho na týden dopředu, protože pak si potraviny a suroviny můžete nakoupit na celý týden najednou.
  • Při sestavování jídelníčku zohledněte také množství pohybu. Pokud máte sedavý způsob zaměstnání či styl života, naplánujte si méně kalorická jídla. Pokud však fyzicky pracujete nebo aktivně sportujete, dejte si i něco více kalorického.
  • Nezapomeňte do jídelníčku zařadit dostatečné množství zeleniny, ovoce a vlákniny.
  • Do jídelníčku doporučujeme zařadit také probiotika. Vysoce kvalitní probiotika najdete v nabídce Diamond Immunity. Probio Power je doplněk stravy, který přispívá k udržení normální funkce trávicího traktu a zdraví střev. Probio Power v každé dávce obsahují 8 různých kmenů, 12 miliard VEGANSKÝCH PROBIOTIK, SPECIÁLNÍ PREBIOTICKOU VLÁKNINU Z LÉČIVÝCH HUB a lyofilizovaného prášku z Manihot Esculenta – známého jako maniok, tapioka, nebo kasava. Proveotics pozitivně ovlivňují trávicí systém a přispívají k normální funkci imunitního systému.
  • Nevynechávejte žádné jídlo, protože důležitá je pravidelnost ve stravě.
  • Pokud budete pociťovat hlad, klidně snězte něco malého a zdravého, nejlépe zeleninu nebo ořechy.
  • Pokud se Vám někdy nepodaří plánovaný příjem potraviny překročit, nemějte výčitky svědomí a pocity viny, které by způsobily jen to, že svůj cíl, kterým je zdravé stravování, vzdáte.
  • Chcete-li podpořit své zdraví obohaťte jídelníček kvalitními doplňky stravy Diamond Immunity. Jde o produkty unikátního složení, které podpoří Váš zdravý životní styl.

https://www.stob.cz/cs/obecne-rady-jak-si-sestavit-jidelnicek

http://www.kaloricke-tabulky.cz/temata/show/magazin-kaloricke-tabulky/213-100-tipu-na-hubnuti-spravny-jidelnicek/

 

 

 

 

Komentáře jsou vypnuty