Za chronickou únavou může být i překyselení organismu. Víte, jak se mu bránit?


Překyselení organismu, odborně označované jako tzv. acidóza, je spojováno zejména s nezdravým životním stylem. Stres, kouření, alkohol a nevhodná strava stojí za mnoha našimi zdravotními obtížemi, a mimo jiné i za překyselením organismu. Mnozí si tak kladou otázku, jak se acidóza vlastně projevuje a  lze se jí bránit? Odpovědi vám přinášíme. 

Acidobazická rovnováha, předpoklad zdravého fungování organismu

Překyselení organismu negativně působí na jednotlivé tělesné systémy. Pro zdraví organismu je však nutná acidobazická rovnováha, která zajišťuje ustálený poměr mezi tvorbou a vylučováním kyselin. Acidobazickou rovnováhu udržují regulační mechanismy, které se však v průběhu života vyčerpávají. Jak dochází ke stárnutí organismu, alkalizační rezervy se vyčerpávají a dochází k rozvoji acidózy a mnoha zdravotních problémů.

Příčin acidózy je mnoho

Významnou roli v rozvoji acidózy hraje nadměrná konzumace stravy bohaté na kyselinotvorné potraviny např. maso, vejce a mléčné produkty a chudá na zásadotvorné potraviny např. čerstvou zeleninu. Zdravotní obtíže mohou být způsobeny také v důsledku nadměrné konzumace bílé mouky, rafinovaného cukru, umělých sladidel, nadbytkem bílkovin, nedostatkem důležitých minerálů, nadměrné konzumace kávy, alkoholu, kouření, ale také hltáním, mělkým povrchním dechem, nadužíváním léků, nedostatkem spánku, stresem a absencí či naopak extrémním přebytkem aktivního pohybu.

 

Jak poznat překyselení?

Překyselení organismu se manifestuje jako celá řada zdravotních obtíží. Chronická únava, bolesti hlavy, podrážděnost, pálení žáhy, suché a křehké vlasy, přibývání na váze, oslabená imunita, potíže s játry a ledvinami, kornatění cév, bolesti svalů a kloubů, osteoporóza, zvýšená lomivost kostí, bolesti a tlak v oblasti žaludku, střevní potíže, předčasné projevy stárnutí pokožky aj. Zjistit stav překyselení organismu lze zjistit monitorováním pH moči nebo krve laboratorním vyšetřením, anebo prostřednictvím lakmusového papírku, který je dostupný v lékárnách. Papírek krátce ponoříte do ranní moči a podle barevné změny na papírku zjistíte, zda je vaše moč zásaditá (modré zbarvení) nebo kyselá (červená barva).

Doplňte tělu zásadité látky

Prvním předpokladem pro nastolení acidobazické rovnováhy je úprava stravy s důrazem na doplnění látek zásaditých včetně vitamínů, minerálů a stopových prvků. Mezi bohaté zdroje zásadotvorných potravin se řadí zelenina a ovoce, mořské řasy, mléčně kvašená zelenina, semínka (dýňová, slunečnicová, sezamová), sójové produkty. Překyselení organismu lze ovlivnit také vhodnými doplňky stravy.

 

 

ACID DETOX, první pomoc při překyselení organismu

Doplněk stravy ACID DETOX přispívá ke snížení překyselení organismu, rozpouští a odstraňuje nadbytek kyseliny močové, včetně sedimentu ve formě krystalů na povrchu kloubů. ACID DETOX tak pozitivně ovlivňuje bolestivé a zánětlivé reakce spojené se sedimentací kyseliny močové a mikrocirkulaci krve v postižených oblastech. Přispívá k normální funkci ledvin a normální funkci imunitního systému. ACID DETOX je díky unikátní kombinaci přírodních protizánětlivých látek, vitamínů a antioxidantů jedinečným výživovým doplňkem, který přispívá ke snížení nadměrné kyselosti organismu.

Komentáře jsou vypnuty