Buďte na pozoru! Nejtoxičtější těžké kovy v organismu!


Těžké kovy se v dnešní době nacházejí i tam, kde byste to vůbec nečekali. Znečištěné životní prostředí, ale také farmaceutické produkty, potravinářské produkty, zemědělské produkty mohou být těžkými kovy kontaminovány. Které jsou ty nejtoxičtější kovy, které se mohou do našeho organismu dostat a jak se jejich škodlivému vlivu bránit? Odpovědi vám přinášíme!

 Olovo, nejrozšířenější těžký kov

Výskyt olova v poslední době neustále narůstá a my se s ním můžeme setkat v podobě nebezpečných a zdraví škodlivých sloučenin. Zvyšující se množství olova je způsobeno zejména v důsledku hutního, polygrafického, automobilového průmyslu, ale také díky výrobě olovnatého skla a akumulátorů. A nejen to, do trávicí soustavy se olovo může dostat také dokonce prostřednictvím vodovodního potrubí a vyjímkou nejsou ani glazury a pigmenty běžně používaného kuchyňského nádobí. Olovo ale můžeme najít i v kosmetických produktech. Díky výfukovým plynům olovo také vdechujeme. Olovo je známou karcinogenní látkou, hromadí se v kostech, má negativní vliv na játra a ledviny, kardiovaskulární systém, nervový systém, imunitní systém a svaly.

Kadmium

S kadmiem se bohužel setkáváme každý den. Je totiž součástí ovzduší, za což může spalování pohonných hmot a olejů. Je jím kontaminována zemědělská půda, protože bývá obsaženo v zemědělských fosfátech a pesticidech. Tím dochází k jeho hromadění v půdě, odkud se tak může dostat do zemědělských produktů a potravinového řetězce. Kadmium se vyskytuje i v automobilovém průmyslu, při výrobě počítačů, elektronických součástek aj. Kuřáci do sebe kadmium vpravují dobrovolně prostřednictvím cigaret. Škodlivý vliv na organismus má kadmium značný, a to především na dýchací ústrojí a játra, na zažívání, ledviny, kardiovaskulární systém a pohlavní orgány.

Arsen

Arsen je používán například ve sklářském, elektrotechnickém, chemickém a farmaceutickém průmyslu. Arsen se vyskytuje jako součást veterinárních prostředků proti parazitům, herbicidů a pesticidů, deratizačních prostředků aj. Arsen se bohužel vyskytuje v nízkých koncentracích přirozeně i v některých potravinách, jako např. v mořští korýších, ale naštěstí v netoxické dávce. Zajímavé je, že v nízkých dávkách je arsen neškodný, podle některých studií je dokonce považován za organismu prospěšný. Vyšší dávky jsou ale karcinogenní a způsobují potíže kardiovaskulárního a dýchacího systému. Negativní vliv mají také na játra a svaly. Vzhledem k tomu, že se arsen hromadí zejména ve vlasech, nehtech a kůži, projevuje se dermatologickými obtížemi.

 Rtuť

V podobě rumělky se rtuť používala k barvení již ve starém Egyptě. V současné době je používaným kovem k výrobě teploměrů, barometrů, rentgenových trubic a zářivek. Je také součástí výroby chloru, dezinfekčních prostředků a některých barviv. Jako nejvýznamnější zdroj rtuti v potravě jsou považovány mořské ryby. Zdůrazňována je také přítomnost rtuti u amalgámových plomb, protože až polovina amalgámu je tvořena rtutí. Rtuť se v lidském organismu projeví v poškození nervové soustavy, mozku či jater. Negativní vliv má také na vlasy a nehty, kde se hromadí. Právě díky kůži se rtuť velmi snadno vstřebává do organismu a způsobuje mnoho zdravotních potíží. Výskyt rtuti v organismu je dáván do souvislosti s diabetem a revmatickými chorobami. Negativní vliv má také na plod v těle matky, stejně jako další toxické látky.

Detoxikujte!

Mnoho z vás si může klást otázku, jak se zbavit těžkých kovů v organismu. Pomoci může detoxikace organismu zaměřená právě na těžké kovy. Vhodným pomocníkem účinné detoxikace je doplněk stravy Metal Detox. Metal Detox je profylaktický komplexní biosorbent, který přispívá k očistě těla od toxinů a těžkých kovů, k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před volnými radikály. Metal Detox je unikátní komplex 3 přírodních složek – chitin, glukan a melanin – získaných z buněčných stěn hub pomocí speciálních metod a technologií. Jednotlivé složky přispívají k detoxikaci organismu od toxinů a těžkých kovů, které představují pro lidské zdraví velkou zátěž.
Vhodný pro VEGANY.

Další doplňky stravy na podporu zdraví najdete na našem e-shopu.

Pevné zdraví po celý rok, to jsou doplňky stravy Diamond Immunity!

 

 

 

 

 

 

 

https://www.blendea.cz/tezke-kovy-v-organismu/

Komentáře jsou vypnuty