Prevence aterosklerózy Vám prodlouží život! Víte, jak si udržet zdravé srdce a cévy?


Onemocnění srdce a cév, tzv. kardiovaskulární onemocnění, představují nejčastější příčinu úmrtí ve vyspělých zemích. Jde o civilizační onemocnění, která vznikají v důsledku nezdravého životního stylu. Nejen příčinou, ale také faktorem, který kardiovaskulární onemocnění zhoršuje, je tzv. ateroskleróza neboli kornatění tepen. Jak kornatění tepen předejít a udržet si srdce a cévy v kondici?

Chraňte své srdce a cévy!

Kardiovaskulární onemocnění je pojem označující onemocnění srdce a cév. Vznik, rozvoj a průběh těchto onemocnění však můžeme naším životním stylem ovlivnit. Mezi onemocnění srdce a cév patří:

 • ischemická choroba srdeční (angina pectoris, srdeční infarkt, náhlá srdeční smrt),
 • cévní mozkové příhody (lidově mrtvice),
 • ischemická choroba cév dolních končetin.
 • vysoký krevní tlak (tzv. hypertenze).

 Co srdci a cévám škodí?

Mezi hlavní ovlivnitelné rizikové faktory podílející se na vzniku a rozvoji kardiovaskulárních chorob patří:

 • nedostatek tělesné aktivity,
 • nadměrná spotřeba alkoholu a tabáku,
 • příjem potravy s nadbytečným energetickým obsahem.

Věk, pohlaví a kardiovaskulární onemocnění

Věk hraje v rozvoji onemocnění srdce a cév důležitou roli. Nejčastěji se totiž kardiovaskulární onemocnění vyskytují u osob po 50. roku věku. Ženy jsou, na rozdíl od mužů, prostřednictvím estrogenů, ženských pohlavních hormonů, chráněny. To je také důvod, proč je výskyt těchto onemocnění u žen před menopauzou nižší. V období klimakteria však ochranný účinek estrogenů mizí a ženy jsou ohroženy stejně jako mužská část populace.

 

 

Ateroskleróza probíhá bez povšimnutí!

Ateroskleróza, laicky označovaná jako kornatění tepen, představuje dlouhodobě se rozvíjející onemocnění cév. Jde o hlavní příčinu mnoha kardiovaskulárních onemocnění. Velké nebezpečí aterosklerózy spočívá v tom, že dlouho probíhá bez povšimnutí. Bohužel následkem aterosklerózy umírá zhruba polovina všech zemřelých v České republice. Ateroskleróza spočívá v ukládání lipidů (tuků), ve vnitřní části stěny tepny. Dochází k tvorbě aterosklerotického plátu, který postupně zužuje průsvit cévy. Cévní stěna se stává tužší a silnější. Dojde-li pak k poškození aterosklerotického plátu, např. k prasknutí, vznikne krevní sraženina (trombus), která může tepnu uzavřít. Tkáň či orgán, který je touto cévou vyživován, nemá nadále živiny a kyslík a hrozí jeho nevratné poškození až odumření.

 Co stojí za kornatěním tepen?

Hlavní příčinou vzniku aterosklerózy je zvýšené množství krevních tuků, zejména LDL cholesterolu a triglyceridů. Nejčastějším důvodem kornatění tepen je nadbytečný příjem energeticky bohatých a tučných potravin. Roli však hrají také genetické dispozice. Mezi další faktory, které vznik a rozvoj aterosklerózy podporují patří vyšší věk, mužské pohlaví, vysoký krevní tlak (hypertenze), zvýšené množství krevního cukru (hyperglykémie), snížené množství HDL cholesterolu v krvi, kouření, nadměrný příjem alkoholu, nadměrný stres a absence tělesného pohybu.

Myslete na prevenci, která může prodloužit Váš život!  

Jak již bylo uvedeno, některé faktory vzniku a rozvoje aterosklerózy můžeme naštěstí ovlivnit. Naprosto zásadní je úprava životního stylu. Nevyplatí se čekat na to, až se následky aterosklerózy projeví. Základem Vašeho zdraví je zdravý životní styl a podpora zdraví srdce a cév. Naprostou NOVINKOU řady DIAMOND IMMUNITY pro podporu zdraví kardiovaskulární soustavy je Epigenetické nutraceutikum pro kardiovaskulární systém a posílení srdce HEART POWER.

HEART POWER představuje unikátní fyto-komplex přírodních extraktů bylin a medicinální houby. HEART POWER, to je mimořádná síla přírody přispívající ke zdraví kardiovaskulární soustavy.

Co je nutné pro zdraví srdce a cév?

 • Zdravá krev bez degenerativních změn, tj. kvalitní neznečištěné nosné médium,
 • zdravé cévy, tj. kvalitní rozvody.

Krev může být kontaminována těžkými kovy, metabolickými zbytky, toxiny z potravy aj. s následkem snížené přenosové kapacity a snížené schopnosti zajistit výživu a okysličení jednotlivých orgánů, což zvyšuje riziko vzniku a rozvoje civilizačních onemocnění. Pravidelná očista Vašich cév prostřednictvím HEART POWER tak přispívá k prodloužení délky života.

 

HEART POWER obsahuje:

Složení Množství v dávce
Crataegus (hawthorn) 500 mg
Filipendula ulmaria (meadowsweet) 100 mg
Trifolium pratense (red clover) 100 mg
Auricularia polytricha (jelly ear) 100 mg
Allium fera (wild garlic) 100 mg
Rosa canina (dog rose) 90 mg
Piperis nigrum (black pepper) 10 mg

 

Díky svému jedinečnému složení HEART POWER přispívá k:

 • normální činnosti srdeční soustavy a normálnímu prokrvení organismu,
 • k normální činnosti nervové, oběhové, trávicí a dýchací soustavy,
 • k normální činnosti ledvin,
 • k normální funkci imunitního systému,
 • k normálnímu metabolismu,
 • k udržení normálního stavu pokožky,
 • k udržení normálního stavu kloubů,
 • ochraně buněk před oxidativním stresem,
 • k udržení normální hladiny cholesterolu,
 • ke snížení míry únavy a vyčerpání,
 • Příznivě ovlivňuje vitalitu.

 

 

Zdraví srdce a cév podpoří Heart Power od Diamond Immunity!

Investice do zdraví se vždy vyplatí. Zdraví je totiž to jediné, na čem opravdu záleží.

 

 

 

 

 

 

https://www.srdcevkondici.cz/co-je-kardiovaskularni-onemocneni
https://www.srdcevkondici.cz/ateroskleroza

Komentáře jsou vypnuty