Počínající artrózu rozpoznejte včas!


Artróza je dobře známá zejména lidem starším 65 let. Jde o degenerativní nezánětlivé onemocnění kloubů, kdy postiženo bývá především koleno a kyčel. Typická pro artrózu je značná bolestivost kloubů. Jaké jsou její příznaky a kdy je nutné vyhledat lékaře?  

Příčiny artrózy

Jedním z rizikových faktorů vzniku a rozvoje artrózy je pokročilý věk a tomu odpovídající opotřebovanost kloubů. Jako další bývá uváděna také nadváha a obezita, jednostranné zatěžování kloubu, dříve prodělaný úraz a genetické dispozice. Díky těmto vlivům dochází k degeneraci kloubní chrupavky, která je postupně nahrazována kostí dráždící nervy a způsobující značnou bolestivost postiženého kloubu.

Jak poznat artrózu?

Artróza se projevuje v několika fázích s různými projevy. V prvním stádiu vznikají drobné kostní výrůstky, ve druhém stádiu již dochází k jejich zvětšování a nemocný začíná pociťovat potíže. Pro třetí stadium je typický stav, kdy se zužuje kloubní štěrbina a v posledním stádiu již kosti na sebe nasedají a deformují se. Nejdříve nemocný trpí občasnými bolestmi kloubů, a to zejména při pohybu. Později se objevuje ranní bolest, kdy byl kloub během noci dlouho ztuhlý a v dalších stádiích již nemocného trápí i bolest klidová. Lékaře je proto vhodné navštívit hned, jakmile se bolesti kloubů začnou objevovat. Jen rentgenovým snímkem lékař zjistí poškození kloubů a doporučí vhodnou léčbu.

 

Léčba artrózy

Cílem léčby artrózy je minimalizovat bolesti pacienta a zpomalit rozvoj onemocnění. Doporučena bývá rehabilitace, magnetoterapie, elektroterapie, hydroterapie a používání kompenzačních pomůcek, které zabrání přílišnému namáhání nemocného kloubu. Pomoci mohou různé speciální vložky do bot či ortézy. Pokud nemocný dále trpí silnými bolestmi, provádí se endoskopický výplach kloubu k odstranění drobných kostních výrůstků, případně celková náhrada kloubu.

O zdraví kloubů se vyplatí pečovat!

Za bolestmi kloubů může stát ale i celá řada dalších onemocnění, a proto o zdraví svých kloubů pečujte dřív, než vás přepadnou bolesti. Za bolestmi kloubů se může skrývat také překyselení organismu, tzv. acidóza. Acidóza kromě bolestí kloubů může způsobovat také bolesti svalů, poškození kardiovaskulární soustavy, oslabení imunity, předčasné stárnutí, překyselený žaludek, osteoporóza, tedy řídnutí a zvýšená lámavost kostí, zlomeniny krčku a vznik kostních ostruh, bolest kloubů a svalů a hromadění kyseliny mléčné v nich a chronickou únavu. Ke snížení projevů překyselení organismu přispívá ACID DETOX, vysoce kvalitní doplněk stravy obsahující unikátní kombinaci přírodních protizánětlivých látek, vitamínů a antioxidantů. Acid Detox přispívá přirozeným způsobem ke snížení nadměrné kyselosti organismu, a tím pozitivně ovlivňuje problémy způsobené nadměrně vysokým pH v lidském těle.

Doplňky stravy na podporu imunity a zdraví

Na podporu zdraví vyzkoušejte i další kvalitní doplňky stravy řady Diamond Immunity. Jednou z nejlepší cest, jak si udržet pevné zdraví a neonemocnět, je fungující tělo v čele s jeho skvělou obranyschopností. Na našem e-shopu najdete jedinečnou řadu produktů “DIAMOND IMMUNITY”, které účinně pomáhají posilovat nejen Váš imunitní systém.

 

 

 

 

https://cs.medlicker.com/133-artroza-priciny-priznaky-diagnostika-a-lecba

https://www.medaprex.cz/magazin-krasy/zdravy-zivot/jak-vznika-prekyseleni-organismu-a-co-s-tim-a823

 

 

Komentáře jsou vypnuty