Proč užívat probiotika? Protože zdraví sídlí ve střevech!


Podzimní počasí je spojeno s kašlem, rýmou a nachlazením. Příčinou toho, že se na podzim potýkáte s mnoha respiračními infekcemi, může být oslabená imunita. Mezi poměrně častou příčinu nedostatečně fungujícího imunitního systému je špatná a nedostatečná výživa. To, jak se stravujeme, je přitom pro zdraví zásadní. Zdraví totiž sídlí ve střevech, a proto je kvalitní výživa základem Vašeho zdraví.

Zdravá střevní mikroflóra

Pokud chcete posílit své zdraví, začněte kvalitní výživou s dostatkem probiotik. Pokud chcete eliminovat případná onemocnění, je třeba se nejdříve postarat o svá střeva. Zdraví vašich střev je ovlivněno mnoha faktory. Neprospívá jim například užívání antibiotik a jiných léků, nezdravá strava, ale také chronický stres.  K poškození střevního mikrobiomu dochází i v důsledku přibývajícího věku. Možná budete překvapeni, ale až 80 % našeho imunitního systému sídlí ve střevech! Podpořit zdraví Vašich střev je tak pro imunitu a celkové zdraví naprosto zásadní.

Zdravá střeva s PROBIO POWER! 

Zdravá střeva jsou naprosto zásadní nejen pro naši imunitu a celkové zdraví, ale i ovlivňují i to, jak se cítíme. Osídlení tím správným poměrem mikroorganismů podporuje vysoce kvalitní doplněk stravy PROBIO POWER, který přispívá ke zlepšení funkce trávicího traktu a udržuje tak Vaše střeva v optimálním stavu! Probiotika jsou zdraví prospěšné formy bakterií příznivě ovlivňující celkové zdraví člověka zlepšením rovnováhy jeho střevní mikroflóry (mikrobiomu). V lidském těle žije cca 500 druhů bakterií, které jsou-li v rovnováze, tělo funguje tak, jak má. Pokud se rovnováha bakterií přehoupne ve prospěch škodlivých bakterií (např. užíváním léků, změnou stravy, rozvojem infekcí a zánětů, stresem, přemírou alkoholu, ozařováním), dochází k celé řadě zdravotních obtíží.  Nejvíce imunitních buněk v lidském těle se soustředí v trávicím traktu, konkrétně ve střevech, a proto je důležité zbavovat tělo virů, plísní a kvasinek, které správnou funkci trávení ohrožují a imunitní buňky ničí. Růst škodlivých látek omezují právě probiotika.

Znáte tělu přátelské bakterie? 

  • Bakterie mléčného kvašení(laktobacily) mění laktózu na kyselinu mléčnou, která vytváří ve střevech kyselé prostředí, nepřátelské pro patogenní bakterie. Napomáhají trávení, brání růstu patogenních bakterií, které vyvolávají střevní záněty, průjmy aj. (např. Salmonela).
  • Bifidobakterie jsou často v doplňcích stravy v kombinaci s laktobacily a jejich účinky se vzájemně doplňují. Jde o první bakterie, se kterými se novorozenec setkává při průchodu porodními cestami, a právě ony osídlí jeho střeva jako první. Bifidobakterie se nachází v mateřském mléku a vytváří kyselé pH a zdravé prostředí, základ pro dětský imunitní systém.
  • Enterobakteriepomáhají při průjmech, které způsobuje užívání antibiotik.
  • Kvasinky(Saccharomyces boulardii) mají příznivý vliv při cestovatelských průjmech, protože zlepšují odolnost vůči cizím baktériím. Přispívají k prevenci zánětu tlustého střeva a vhodné jsou při průjmech spojených s užíváním antibiotik.

Vliv bakterií na zdraví tenkého střeva

A jaký je vlastně rozdíl mezi těmi přátelskými a škodlivými bakteriemi? Tělu prospěšné bakterie udržují střevo čisté, napomáhají fermentaci a trávení, napomáhají tvořit vitamíny B a K a potlačují patogenní bakterie. Tělu škodlivé bakterie oproti tomu poškozují střevní stěnu, způsobují vyšší náchylnost k infekcím, stojí za plynatostí, nepříjemným zápachem z ústní dutiny a zpomalují trávení.

Kdy a jak dodat tělu probiotika?

Probiotika je vhodné tělu dodat v případech průjmů, plynatosti, nadýmání, syndromu dráždivého tračníku, užívání antibiotik, v období stresu, po cestách přes oceán, v případě Crohnovy choroby, nemocí imunitního systému (lupus, astma), po operacích (střev), při urologických, vaginální infekcí, ekzémů u dětí, při potravinových alergiích. Doporučena jsou seniorům, osobám pobývajícím v zařízeních sociální péče a v nemocnicích.  Ačkoliv bohatým zdrojem probiotik jsou především zakysané mléčné výrobky, ne vždy je jednoduché zajistit tělu dostatek probiotik. A právě proto jsou doporučovány doplňky stravy s obsahem probiotik jako vhodná součást každodenního jídelníčku. Pokud hledáte opravdu kvalitní probiotika, sáhněte po našem prémiovém produktu Probio Power!

 

Jak PROBIO POWER přispívá ke zdraví? 

PROBIO POWER obsahuje 8 různých kmenů, 12 miliard veganských probiotik, speciální probiotickou vlákninu z léčivých hub a lyofilizovaného prášku z Manihot Esculenta. Díky svému unikátnímu složení přispívá k osídlení střev tím správným poměrem mikroorganismů. PROBIO POWER obsahuje extrakty z manioku, což je jedna ze šesti nejdůležitějších výživových rostlin na světě. Syrový kořen obsahuje 25 % denní dávky vitamínu C a vápníku. V PROBIO POWER slouží maniok jako prebiotikum, tj. potrava pro probiotické bakterie, stejně jako směs speciálních prebiotických vláknin z léčivých hub. Probiotika jsou doporučována všem, bohužel často je jejich dostatečný příjem opomíjen u seniorů, osob pobývajícím v zařízeních sociální péče a v nemocnicích. Zdravá střeva významně ovlivňují Vaše zdraví, a proto nezapomeňte zařadit Probio Power do Vašeho každodenního jídelníčku. Prospějete tím nejen imunitě, ale také Vaší celkové fyzické a psychické kondici! Proč? Protože zdraví sídlí ve střevech!

 

Komentáře jsou vypnuty