Studie ukazují, že nespavost je po onemocnění covid-19 častým problémem! Víme, jak ji ovlivnit.


Onemocnění covid-19 potkalo již mnohé z nás. Úspěšnou rekonvalescencí to ale nekončí. Podle mnoha studií trpí lidé po vyléčení z nákazy celou řadou zdravotních obtíží. Nejen přetrvávající celodenní únava, dušnost, neurologické obtíže, ale také nespavost jsou nepříjemnými komplikacemi, které přetrvávají i po dobu několika měsíců. Spánek je nutný pro celkovou regeneraci organismu, a proto Vám poradíme, jak díky několika jednoduchým pravidlům zlepšíte nejen spánek, ale také celkové zdraví a náladu.

Spánek je základem Vašeho zdraví

Když jsme nevyspalí, pociťujeme nejen celodenní únavu, ale spánkový deficit se negativně odráží i na naší náladě. Dlouhodobý nedostatek spánku má pak vliv na mnoho tělesných funkcí. Trpí tak především imunita, která je výrazně oslabena, a proto je vhodné ji adekvátně podpořit. Prémiový doplněk stravy s ultra silným účinkem na normální funkci imunity díky obsahu betaglukanů má IMMUNITY BOOM, který by se měl v této nelehké době stát součástí Vašeho každodenního jídelníčku. Nejen, že podporuje imunitu, ale přispívá i k procesu hojení, metabolismu a ke snížení působení volných radikálů.

 

 

 

Poruchami spánku trpí až 20 % dospělé populace

Denní potřeba spánku je sice individuální, ale obecně platí, že dospělý člověk by měl spát denně cca 6-8 hodin. Potřeba spánku se v průběhu života mění a s vyšším věkem se výrazně snižuje. Důležité však je, aby byl spánek dostatečně dlouhý a kvalitníNespavost může mít celou řadu příčin. V dnešní době může být příčinou také onemocnění covid-19, stres, špatná životospráva a nezdravý životní styl. Základem prevence spánkových poruch je proto dodržování zásad zdravého životního stylu, jehož součástí je také zdravá výživa. Pokud nejste schopni zajistit tělu dostatek všech zdraví prospěšných látek, zařaďte do jídelníčku doplňky stravy s jejich obsahem. Vysoce kvalitní doplňky stravy Diamond Immunity představují ideální způsob, jak doplnit tělu vše, co k normálnímu fungování potřebuje.

Doplňte minerály!

Nejen vitamíny, ale také minerály jsou pro náš organismus nezbytné. Jak již bylo řečeno, za nespavostí stojí často nadměrná psychická zátěž a stres. Podrážděnost a pocity psychického vyčerpání mohou být způsobeny ale také nedostatkem minerálů, zejména hořčíku. Správný poměr minerálů v těle pomůže zajistit doplněk stravy MineraCell, který dokonce obsahuje 35 různých minerálů pro podporu Vašeho zdraví.

 

 

 

Znáte pravidla spánkové hygieny?

Ještě před tím, než budete nespavost řešit s lékařem, zamyslete se, zda dodržujete pravidla spánkové hygieny, které ke zdravému spánku přispívají. Pokud budete dodržovat všech 15 pravidel, podpoříte spánek, a tím i Vaše celkové zdraví!

15 PRAVIDEL SPÁNKOVÉ HYGIENY

 1. Každý den uléhejte i vstávejte pravidelně, a to ve stejnou denní dobu, i o víkendech.
 2. Nespěte během dne. Pokud jste unaveni je doporučen jen krátký odpolední spánek na max. 30 minut.
 3. Před spaním nepijte alkohol. Alkohol krátkodobě působí uvolnění organismu, ale způsobuje předčasné ranní probouzení a únavu během dalšího dne.
 4. Nekuřte před spaním, a to ani při nočním probuzení, protože nikotin tělo stimuluje.
 5. Nepijte před spaním kofeinové nápoje, a to 4-6 hodin před ulehnutím.
 6. Vyvarujte se konzumaci těžkých a tučných jídel 4 hodiny před ulehnutím.
 7. Pozor na probouzení z hladu, není vhodné jít spát příliš hladový.
 8. Mějte během dne dostatek aktivního pohybu.
 9. Vyvarujte se náročné fyzické námahy těsně před ulehnutím.
 10. V ložnici by neměly být žádné rušivé elementy a alergeny.
 11. Spěte v dostatečně vyvětraném pokoji. Doporučena je teplota kolem 18-20 °C, ticho a tma.
 12. Postel by měla sloužit výhradně ke spánku a sexuální aktivitě. V posteli nepracujte, nesledujte televize, nejezte, ale ani neodpočívejte.
 13. Do postele uléhejte pouze při pocitu ospalosti.
 14. Při neschopnosti usnout do 30 min, opusťte lůžko a věnujte se nějaké příjemné, monotónní činnosti, např. četbě.
 15. Neuléhejte rozrušení a ve stresu. Potlačte negativní myšlenky narušující zejména usínání a spánek.

A teď už jen na Vás, jak se k nespavosti postavíte. Dodržováním těchto jednoduchých zásad a zdravého životního stylu můžete Vaši nespavost ovlivnit. Doplňky stravy Diamond Immunity Vám v péči o Vaše zdraví pomohou, proto je nezapomeňte do Vašeho jídelníčku zařadit. Diamond Immunity, to je pevné zdraví po celý rok!

 

Komentáře jsou vypnuty