Seznamte se se zázračnými účinky léčivých hub!


Houby jsou v přírodní medicíně využívány od nepaměti. Během posledních let si jejich zázračných účinků všimla také moderní medicína, a proto je léčivým houbám věnována čím dál větší pozornost. Díky vědeckým výzkumům bylo zjištěno, že medicinální houby obsahují množství léčivých látek s blahodárnými účinky na lidské zdraví.

 Medicinální houby

Zájem odborné i laické veřejnosti o léčivé neboli medicinální houby, neustále vzrůstá. Většina těchto léčivých hub pochází z Číny, Japonska a Vietnamu. Některé druhy jsou u nás známé, jiné se do povědomí teprve dostávají. Příznivý vliv na zdraví je v zemích původu předáván z generace na generaci již po tisíce let. Léčivé houby se dnes využívají při prevenci a léčbě různých zdravotních obtíží. Známo je více než 50 druhů hub s mnoha pozitivními účinky na zdraví. Mezi nejznámější léčivé houby patří Reishi, Shiitake, Maitake a hlíva ústřičná.

 

Mediciální houby a betaglukany

V buněčných stěnách léčivých hub se nachází tzv. betaglukany, které jsou spojovány zejména s velmi příznivými účinky na náš imunitní systém. Betaglukan je látka, kterou mnozí odborníci považují za nejúčinnější podporu v posilování imunitního systému. S betaglukanem bylo uskutečněno rekordních více než 10 000 vědeckých studií, což s žádným „posilovačem“ imunity (imunomodulátorem) nebylo zdaleka provedeno.

Betaglukany kromě toho příznivě ovlivňují celou řadu dalších zdravotních obtíží, např.:

 • vysoký krevní tlak a hypertenzi,
 • hladinu cholesterolu,
 • prevence rakoviny,
 • nežádoucí účinky chemoterapie,
 • cévní mozkové příhody,
 • únavu
 • chronický únavový syndrom,
 • obranyschopnost organismu,
 • mají afrodiziakální účinky,
 • jsou významným zdrojem vitamínu C, D, selenu, železa a zinku.

 Betaglukany mají široké využití, přispívají:

 • k normální činnosti imunitního systému v období zvýšené fyzické a psychické zátěže,
 • ke zvýšení pocitů energie,
 • ke zmírnění projevů stárnutí,
 • ke snížení vysokého cholesterolu,

Příznivý vliv na organismus mají betaglukany během ozařování a chemoterapie. Jsou intravenózně podávány po operacích, aby se zabránilo infekci. Vhodné jsou jako podpora během některých onemocnění jakými je např. diabetes, rakovina, HIV/AIDS, nachlazení, chřipka, alergie, astma, ulcerózní kolitida, Crohnova nemoc, revmatoidní artritida, dermatitida, ekzém, rány a popáleninách.

 

 

Podpora imunity i afrodisiakum, to je Shiitake

Shiitake je právem řazena mezi tzv. superpotraviny. Velmi oblíbená je pro své povzbuzující a posilující účinky. Obsahuje také vysoké množství antioxidantu L- ergothionin, který chrání buňky před předčasným stárnutím. Shiitake příznivě ovlivňuje normální činnosti imunitního systému, hladinu krevního tlaku, hladinu cholesterolu, pocity únavy a vyčerpání. Přispívá k prevenci rakoviny, snížení nežádoucích účinků chemoterapie, k prevenci cévní mozkové příhody. Je bohatým zdrojem vitamínu C, D, selenu, železa a zinku a známé jsou i afrodiziakální účinky.

Reishi a dlouhověkost

Reishi je ve své domovině považována za houbu nesmrtelnosti, dlouhověkosti, životní síly a vitality. Houba Reishi je známá svým příznivým vlivem na imunitní systém, mozkovou činnost, hladinu cholesterolu, funkci oběhové soustavy, funkci ledvin a stárnutí organismu.

 

 

Maitake a detoxikace těla

Maitake je významným zdrojem betaglukanů, jejichž léčebné účinky jsou velmi ceněny. Obsahuje alfa i beta glukany. Slouží jako účinný pomocník při detoxikace těla. Maitake přispívá k boji s nadváhou, normální činnosti imunitního systému, detoxikaci organismu od toxinů a snížení únavy a vyčerpání.

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná obsahuje polysacharid 1,3 d-glukan, přírodní statiny, terpeny a další složky. 1,3 d-glukan pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu a zvyšuje odolnost proti infekcím. Terpen pleurotin má účinky podobné antibiotikům a známá je i jeho antitrombotická schopnost, protože podporuje prevenci proti tvorbě krevních sraženin. Hlíva je také bohatým zdrojem vitamínů skupiny B, D, C a K, minerálních látek a stopových prvků jako je například železo, zinek, draslík, fosfor, selen, sodík, jod a bor. Obsahuje také aminokyseliny, steroly a proteiny a cukry, ale také chitin a chitosan s pozitivním účinkem na snižování hladiny cholesterolu a kyseliny močové. Hlíva ústřičná je díky svým účinkům považována za téměř přírodní zázrak. Podporuje normální metabolismus, regeneraci buněk, obranyschopnost, normální činnost kardiovaskulární soustavy, hladinu cukru v krvi, hladinu cholesterolu a odbourávání únavy a stresu. Vhodná je i při kloubních a revmatických onemocněních.

Medicinální houby a Diamond Immunity

Díky svým léčebným účinkům se medicinální houby staly také významnou složkou doplňků stravy Diamond Immunity. Betaglukany z buněčných hub naleznete v několika doplňcích stravy.

METAL DETOX je profylaktický komplexní biosorbent pro detoxikaci organismu od toxinů a těžkých kovů, které představují pro organismus obrovskou zátěž. Působí také jako imunomodulátor podílející se na udržení a obnovení přirozené imunity. Zároveň je silným antioxidantem, který chrání organismus před působením volných radikálů.

Doplněk stravy METAL DETOX přispívá k:

 • Detoxikaci organismu od toxinů a těžkých kovů
 • Normální činnosti imunitního systému
 • Ochraně buněk před působením volných radikálů
 • Normálnímu metabolismu

 

 

ACID DETOX je díky unikátní kombinaci přírodních protizánětlivých látek, vitamínů a antioxidantů jedinečným výživovým doplňkem. Acid Detox přispívá přirozeným způsobem ke snížení nadměrné kyselosti organismu, a tím pozitivně ovlivňuje problémy způsobené nadměrně vysokým pH v lidském těle.   

Doplněk stravy ACID DETOX přispívá ke:

 • Snížení překyselení organismu
 • Normální činnosti imunitního systému
 • Zdraví kloubů
 • Zdraví ledvin

 

 

Immunity Boom, “SILNÝ POSILOVAČ IMUNITY” a metabolismu těla obsahující 100% přírodní, dvojitý extrakt z léčivých hub, kořen MACA a veganská probiotika. Imunity Boom přispívá k normální funkci imunitního systému a snížení toxické zátěže. Všechny ingredience jsou vyráběny v maximální možné dostupné přirozené biologické formě, aby se tyto účinné látky co nejlépe vstřebaly do organismu.

Doplněk stravy IMMUNITY BOOM přispívá k:

 • Normální činnosti imunitního systému
 • Snížení toxické zátěže
 • Hojivým procesům těla
 • Normálnímu metabolismu

 

Tyto a další jedinečné doplňky stravy najdete na našem e-shopu!

Skladem a s dopravou zdarma po celé ČR!

 

https://www.celostnimedicina.cz/medicinalni-houby.htm
https://www.fitnessgym.cz/magazin/lecive-houby—proc-je-uzivat-a-na-co/
https://www.prirodnilekarna.cz/clanky-lecive-houby-elixir-zdravi-s-tisiciletou-tradici.html

Komentáře jsou vypnuty