Zdravá střevní mikroflóra jako předpoklad správného fungování imunitního systému


Osídlení střev tvoří více než 1000 různých kmenů bakterií, virů, hub a dalších mikroorganismů. Všechny společně jsou pak zodpovědné za fungování celého těla. Nejčastěji je střevní mikrobiom spojen s imunitou a s pojmy probiotika a prebiotika. I když jde o často skloňované pojmy, málokdo ví, proč jsou probiotika a probiotika pro imunitu tak důležitá a jaký je mezi nimi rozdíl.

 Probiotika versus prebiotika

Probiotika označují živé bakterie, které jsou součástí některých potravin, ale také mnoha doplňků stravy. Probiotika jsou látky, které pozitivně ovlivňují naše zdraví a jsou živinami pro střevní bakterie, které jsou známé spíše pod pojmem střevní mikroflóra. Zdrojem prebiotik je vláknina. Ideální je konzumovat jak probiotika, tak prebiotika. Díky nim totiž nastává ve střevech rovnováha, což zásadně ovlivňuje naše zdraví.

 

Kde je nalézt?

Mnoho z nás má pojem probiotika spojený s jogurty. Bílé jogurty s obsahem živých kultur patří mezi potraviny, kterým byste se neměli vyhýbat. Obsahují totiž právě tělu prospěšné bakterie. Kromě bílých jogurtů je bohatým zdrojem probiotik především kysané zelí, kefíry a kvašené nepasterizované potraviny. Chcete-li zajistit tělu dostatek prebiotik, nemusíte hned utíkat do lékárny či do obchodu pro doplňky stravy s jejich obsahem. Pro zajištění prebiotik se stačí podívat do spíže. Najdeme je totiž v luštěninách, zejména v hrachu a fazolích, banánech, česneku, pórku, cibuli a ovsu. Prebiotika patří mezi nestravitelnou vlákninu, která je výživou pro bakterie sídlící v našem zažívacím traktu. Střevní bakterie jsou schopny přeměnit prebiotickou vlákninu na tzv. butyrát, který má protizánětlivý účinek v tlustém střevě.

Doplňky stravy zajistí optimální množství probiotik i probiotik

Nejste-li si jisti, zda jste tělu schopni zabezpečit optimální příjem probiotik a prebiotik, užívejte doplňky stravy s jejich obsahem. Vyzkoušet můžete náš produkt PROBIO POWER unikátního složení, který tvoří 8 různých kmenů, 12 miliard VEGANSKÝCH PROBIOTIK, SPECIÁLNÍ PREBIOTICKOU VLÁKNINU Z LÉČIVÝCH HUB a lyofilizovaného prášku z Manihot Esculenta. Veganská probiotika přispívají ke zlepšení funkce trávicího traktu a udržují Vaše střeva v optimálním stavu.

 

Komentáře jsou vypnuty