Infarkt u žen se projevuje odlišně než u mužů! Víte, jak ho rozpoznat?


Infarkt myokardu je velmi vážné onemocnění, na které každý rok umírají statisíce lidí. Jde o onemocnění, jehož příznaky se u žen a u mužů výrazně liší. Pro infarkt myokardu u mužů je typická ostrá bolest, zatímco u žen jsou projevy méně nápadné. Jak rozpoznat onemocnění, u kterého Vám jde o život, Vám přinášíme.

Co je to infarkt myokardu

Infarkt myokardu vzniká následkem déletrvajícího nedokrvení části srdce. Jako nejčastější příčina infarktu je uváděna krevní sraženina v místě zúžení tepny. K infarktu ale dochází i při zánětu tepny nebo vmetkem krevní sraženiny, která vznikla na jiném místě. Akutní infarkt myokardu člověka přímo ohrožuje na životě, a proto je nutné okamžitě vyhledat lékaře nebo rychlou záchrannou službu. Lékař infarkt diagnostikuje pomocí vyšetření krve a EKG. Než dorazí lékařská pomoc, pacient by se neměl fyzicky ani psychicky namáhat. Nesmí ležet, proto ho uložte do polosedu a zajistěte přívod čerstvého vzduchu. Vhodné je podat nemocnému půl tablety acylpyrinu, aby došlo k zastavení zvětšování krevní sraženiny.

 

Kdo je infarktem nejvíce ohrožen

Infarkt se častěji vyskytuje u mužů a nejvíce ohroženou skupinou jsou lidé starší 50 let. Infarkt se ale nevyhýbá ani mladším pacientům, u kterých vzniká v souvislosti s např. s vysokou srážlivostí krve, genetickými dispozicemi či nevhodným životním stylem se špatnou životosprávou, kouřením a nadměrnou konzumací alkoholu. Rizikovým faktorem je také sedavý způsob života a nedostatek aktivního pohybu. Mezi další faktory, které zvyšují možnost infarktu myokardu, patří například stres, cukrovka, vysoký krevní tlak, nadváha a menopauza. O zdraví kardiovaskulární soustavy se proto vyplatí pečovat dříve, než se objeví některé z příznaků onemocnění. Pomocníkem v podpoře zdraví srdce a cév je doplněk stravy jedinečného složení Heart Power.

Doplněk stravy HEART POWER přispívá ke:

– Zdraví srdce

– Zdraví kardiovaskulární soustavy

– Prokrvení vnitřních orgánů

– Odstraňování škodlivin a metabolitů

Příznaky infarktu u mužů

Nejčastějším příznakem infarktu u mužů je náhlá bolest na hrudi.  I když se bolest na hrudi může projevit i u žen, bývá často nevýrazná, a proto ji ženy často podceňují. U mužů se však objeví ostrá bolest uprostřed hrudníku nebo svírání za hrudní kostí, odkud může vystřelovat i do levé ruky nebo dolní čelisti. Tato ostrá bolest může trvat několik minut, ale také může ustupovat a vracet se. Doprovodnými příznaky je dušnost a nadměrné pocení, ale také bolesti břicha, zad a čelisti. Bolesti jsou přítomny u pacientů i ve spánku.

Příznaky infarktu u žen

U žen riziko infarktu výrazně stoupá v období po menopauze. Kolem padesátého roku věku ženám klesá hladina estrogenu a roste hladina cholesterolu, což jsou vážné rizikové faktory pro vznik srdečních onemocnění. Díky svým nenápadným projevům ženy někdy vůbec nepoznají, že u nich infarkt myokardu proběhl. Bolest na hrudi není u žen tak výrazná, ale oproti tomu ženy pociťují velkou únavu, závratě, omdlévání, nevolnost a zvracení, dušnost, studený pot, bolesti v zádech, bolest v čelistech, krku a pažích. Díky těmto příznakům, u kterých nedominuje ostrá bolest, ženy situaci podceňují a příznaky zaměňují se stresem. Bohužel jde o varovné signály, které upozorňují na infarkt myokardu.

Dodržujte preventivní opatření

Základem prevence infarktu a jiných srdečních onemocnění jsou pravidelné preventivní lékařské prohlídky a dodržování zásad zdravého životního stylu. Doporučena je zdravá strava s dostatkem vitamínů a minerálů, kterou můžeme obohatit kvalitními doplňky stravy Diamond Immunity. Živočišné tuky v potravě byste měli nahradit tuky rostlinnými. Jídelníček by měl být pestrý a vyvážený s dostatkem ovoce, zeleniny a vlákniny. Nutné je vyhnout se kouření a nadměrné konzumaci alkoholu. Zdravé srdce, to je ale také dostatek aktivního pohybu a snížení stresových faktorů. Doporučovány jsou také doplňky stravy na podporu zdraví srdce a cév. Pokud nevíte, který doplněk stravy zvolit, vyzkoušejte náš tip,  novinku od Diamond Immunity Heart Power.  

 

 

 

Heart Power podpoří zdraví Vašeho srdce a cév!

Epigenetické nutraceutikum pro kardiovaskulární systém a posílení srdce 

Co je nutné pro zdraví srdce a cév?

 • Zdravá krev bez degenerativních změn, tj. kvalitní neznečištěné nosné médium,
 • zdravé cévy, tj. kvalitní rozvody.

Krev může být kontaminována těžkými kovy, metabolickými zbytky, toxiny z potravy aj. s následkem snížené přenosové kapacity a snížené schopnosti zajistit výživu a okysličení jednotlivých orgánů, což zvyšuje riziko vzniku a rozvoje civilizačních onemocnění. Pravidelná očista Vašich cév prostřednictvím HEART POWER tak přispívá k prodloužení délky života.

 Díky svému jedinečnému složení HEART POWER přispívá k:

 • normální činnosti srdeční soustavy a normálnímu prokrvení organismu,
 • k normální činnosti nervové, oběhové, trávicí a dýchací soustavy,
 • k normální činnosti ledvin,
 • k normální funkci imunitního systému,
 • k normálnímu metabolismu,
 • k udržení normálního stavu pokožky,
 • k udržení normálního stavu kloubů,
 • ochraně buněk před oxidativním stresem,
 • k udržení normální hladiny cholesterolu,
 • ke snížení míry únavy a vyčerpání,
 • příznivě ovlivňuje

Zdraví srdce a cév podpoří Heart Power od Diamond Immunity! Na našem e-shopu můžete vybírat z kvalitních doplňků stravy unikátního složení!

Investice do zdraví se vždy vyplatí. Zdraví je totiž to jediné, na čem opravdu záleží.

Zdroje:

https://www.kardiochirurgie.cz, http://www.zdravi.euro.cz

Komentáře jsou vypnuty