Zaměřeno na ženy! Víte, jak poznat blížící se menopauzu?


Menopauza patří mezi přirozené životní etapy každé ženy. Dochází k útlumu činnosti vaječníků a následkem toho k postupnému vymizení menstruace. Menopauza je pro mnoho žen strašákem zejména díky řadě nepříjemných příznaků. Patří mezi ně například návaly horka či noční pocení. Jak se mohou ženy bránit projevům menopauzy?

Menopauza je přirozená

Menopauza potká dříve či později každou ženu. Pro toto období je charakteristický postupný útlum funkce vaječníků. Dochází ke snížené produkce estrogenu a progesteronu, což jsou ženské pohlavních hormony. Avšak hlavním znakem menopauzy je ztráta menstruace. Tím pro ženy končí jejich plodné období. Menopauza se dostaví u každé ženy jindy a její projevy jsou také velmi individuální. U některé ženy je nepříjemných symptomů menopauzy minimum, jiná se potýká s mnoha. Menopauza probíhá většinou mezi 45-55 rokem věku. Některé ženy se začnou s projevy menopauzy potýkat krátce po čtyřicítce, u jiných k menopauze dochází třeba až kolem šedesátého roku věku. Nástup menopauzy ovlivňuje celá řada faktorů, především však genetické dispozice. Ženy mohou předpokládat, že menopauza se u nich objeví přibližně ve stejném věku jako se objevila u jejich matky. Existuje však mnoho doplňků stravy, které pomohou přirozené projevy stárnutí, kam patří také menopauza, oddálit či zmírnit. Mezi takové doplňky stravy patří také Forever Young.

Základní ingredience Forever Young přispívají ke zpomalení projevů stárnutí, a to vně i uvnitř těla. Pozitivně ovlivňují aktivaci telomerázy, čímž přispívají ke zpomalení procesu stárnutí buňky. Forever Young přispívá ke zpomalení stárnutí, zdravému stavu pleti, zdraví kostí a podpoře imunity. 

 

Jak poznat blížící se menopauzu?

menopauzou jsou spojeny zdravotní potíže, kterých se někdy ženy zcela zbytečně obávají. Nemusí totiž potkat každou ženu. Obávanými projevy menopauzy je především noční pocení, návaly horka, bušení srdce, nespavost, předčasné probouzení, nervozita a podrážděnost, deprese, úzkosti, celková únava, přibírání na váze, ospalost a snížené libido. Některé z těchto nepříjemných projevů mohou začít trápit ženy už kolem šestého roku před poslední menstruací. Důležité je zdůraznit, že ženy jsou během menopauzy více náchylné k některým onemocněním, např. o osteoporózu a kardiovaskulární onemocnění. Kolem padesátého roku věku ženám klesá hladina estrogenu a roste hladina cholesterolu, což jsou vážné rizikové faktory pro vznik srdečních onemocnění. Opět je třeba uvést, že prostřednictvím doplňků stravy lze těmto onemocněním předcházet. Naším tipem pro všechny ženy po 40. roce věku je Heart Power pro zdraví srdce a cév. HEART POWER představuje mimořádnou sílu přírody v podobě extraktů léčivých bylin a medicinální houby. Tato unikátní kombinace příznivě ovlivňuje činnost kardiovaskulární soustavy. Doplněk stravy HEART POWER přispívá ke zdraví srdce, zdraví kardiovaskulární soustavy, prokrvení vnitřních orgánů  a odstraňování škodlivin a metabolitů.

Jak přežít menopauzu?

V případě nepříjemných příznaků je vždy nutné konzultovat stav s lékařem. Tipy, jak zvládnout menopauzu Vám přinášíme:

Nejčastěji a nejvíce obtěžující symptomy menopauzy. Návaly horka ale mohou spouštět i některé potraviny, tzv. potravinové spouštěče. Vyhněte se proto sladkým, tučným a příliš kořeněným jídlům, alkoholu a kofeinu.

Přibývání na váze obtěžuje mnoho žen v období menopauzy. Nijak ale nepomáhají přísné diety a hladovění. To tělu naopak více uškodí. Pokud se dostaví redukce hmotnosti, zanedlouho dojde v důsledku jojo efektu k opětovnému nabrání kilogramů. Chcete-li si udržet optimální hmotnosti, je nutné dodržovat jednoduchá pravidla zdravé výživy.

 • Snižte příjem sacharidů.
 • Zvyšte příjem vlákniny.
 • 30 minut aktivního pohybu denně.
 • Spánek, odpočinek a Relax.
 • Myslete pozitivně!  

Fytoestrogeny jsou přírodní látky rostlinného původu fungující na principu ženských pohlavních hormonů (estrogenů) a jejich konzumace pomáhá vyrovnat narušenou hormonální rovnováhu. Fytoestrogenů najdete např. v sójových výrobcích a sóje nebo třeba ve fazolích.

Během menopauzy se mohou ženy setkávat také s častým pocitem žízně. Dopřejte proto tělu dostatek tekutin, zejména vody a bylinných čajů.

Budete-li konzumovat více bílkovin, omezíte úbytek svalové hmoty, ke které v důsledku stárnutí dochází. Potraviny s vysokým obsahem bílkovin také pomáhají při redukci hmotnosti, protože zvyšují pocit sytosti a plnosti po jídle. Bohatým zdrojem bílkovin je například maso, ryby, vejce, luštěniny a mléčné výrobky.

Babské rady na menopauzu

Téma, jak zmírnit projevy menopauzy, zajímalo ženy od nepaměti. Babské rady doporučují zejména různé bylinné čaje. V babských tipech bychom našli např. tyto byliny:

 • Andělika čínská na návaly horka a proti vysušování poševní sliznice a osteoporóze.
 • Červený jetelproti nadměrnému pocení, na dobrý spánek a proti osteoporóze.
 • Anýz a fenyklpodporují tvorbu estrogenů.
 • Meduňka má uklidňující účinky, působí antidepresivně, proti úzkosti a nespavosti.
 • Máta má uklidňující účinky, působí pozitivně na zažívání.
 • O jejich užívání je ale vždy vhodnější poradit se s lékařem či s lékárníkem, zejména užíváte-li pravidelně nějaké léky!

Podpora zdraví během menopauzy, to jsou doplňky stravy Diamond Immunity. Nejen pro ženy, ale také pro muže na podporu imunity a celkového zdraví.

Pevné zdraví po celý rok = Diamond Immunity!

Zdroj: http://www.cs.medlicker.com

Komentáře jsou vypnuty