Jak se dožít 120 let? Odpověď přináší TELOMERY!


Proces stárnutí přináší řadu tělesných změn včetně ochabování svalstva, hromadění vrásek či slábnutí zraku. Nejen fyzická, ale také psychická kondice, je procesem stárnutí ovlivněna. Kdo by proto nechtěl zastavit čas a být déle na vrcholu svých sil? Procesem stárnutí se na buněčné a molekulární úrovni zabývají vědci již mnoho let. Během posledních let se však do popředí jejich zájmu dostaly tzv. telomery představující potenciál nejen v ochraně před stárnutím, ale také v léčbě nádorového bujení.

Co jsou telomery?

Telomery jsou specializované struktury chromozo­mů, jejichž zkracováním se buňky poškozují. Vědecký výzkum ukázal, že základní příčinou stárnutí je právě zkracování telomer, ochranných koncových částí DNA na obou okrajích každého chromozomu. Pokud se telomery zkrátí natolik, že již nemohou vykonávat svou funkci, buňka se přestává dělit a odumře. Postupné zkracování telomer je považováno za jeden z molekulárních mechanismů stárnutí organismu. V roce 2009 získali nej­prestižnější vědecké ocenění v kategorii fyziologie a medicíny tři vědci, Elizabeth H. Blackburnová, Carol W. Greiderová a Jack W. Szostak, za popis jednoho ze základních principů buněčné biologie – jak jsou chromozomy chráněny telomerami a telomerázou. Délka telomer člověka je ovlivněna mnoha faktory a má úzkou spojitost se stárnutím a rozvojem některých onemocnění.

Co výzkumy dokázaly?

Výzkumný tým z Harvardské lékařské fakulty v čele s profesorem genetiky Ronaldem A. DePinhoem oznámil, že se mu podařilo částečně zvrátit stárnutí u laboratorních myší. Genetickou manipulací se podařilo dosáhnout obnoveného množení mozkových buněk i spermií, což se projevilo zvýšenou plodností i obnovou poznávacích schopností. Zkoumaní jedinci také žily mnohem déle. Výzkumy dokázaly, že telomery jsou jakousi informací na jejímž základě jsou staré buňky nahrazovány novými. Pokud jsou telomery opotřebované, buňky se nemnoží (neobnovují) tak rychle, a proto se tento proces postupně zcela zastaví a buňky bez náhrady umírají. K aktivaci telomerázy lze však naštěstí přispět některými doplňky stravy. Doplněk stravy Forever Young díky svému jedinečnému složení přispívá ke zpomalení projevů stárnutí, vně i uvnitř těla. Forever Young obsahuje extrakt z kořene kozince (Astragalus), který obsahuje complex astragalosidu IV, aktivní cykloastragenol s přidáním kyseliny hyaluronové. Obsažený aktivní cykloastragenol je schopen zvýšit aktivitu telomerázy a tím prodloužit délku telomer, což pozastavuje stárnutí buňky.

 

Co ovlivňuje zkracování telomer?

Ke zkracování telomer dochází zejména během procesu stárnutí. Podle délky telomer tak můžeme určit přibližný věk člověka. Studie tak uvádí, že ke zkracování telomer dochází rychlostí asi o 55 bp (párů bazí) za rok. Na zkracování telomer má vliv řada faktorů. Nejenom samotný proces stárnutí, ale také zánět a oxidační stres, jsou uváděny jako dva klíčové faktory nejen rozvoje aterosklerózy, ale spojovány jsou právě i se zkracováním délky telomer. Dále je to dlouhodobý stres, nedo­statečná pohybová aktivita aj. Extrémní zkrácení telomer je spojováno také s rizikem rozvoje rakoviny, horší prognózou tohoto onemocnění a vyšší mortalitou u pacientů s ischemickou chorobou srdeční.

Telomery a výhled do budoucna

Podle mnoha studií bude mít telomeráza v budoucnu praktické důsledky pro mnoho lékařských oborů jako hematologie, onkologie, kardiologie aj. Zrychlenému opotřebení telomer lze už nyní přecházet. Přispět ke zkracování telomer lze dodržováním zásad zdravého životního stylu a obohacením jídelníčku doplňky stravy, které příznivě ovlivňují právě zkracování telomer. My doporučujeme vysoce kvalitní produkt Forever Young.

 

 

Forever Young a zkracování telomer

Forever Young je moderní výživový doplněk pro zdravé stárnutí s cykloastragenolem, aktivátorem telomerázy. Doplněk stravy Forever Young obsahuje extrakt z kořene kozince (Astragalus), který obsahuje complex astragalosidu IV, aktivní cykloastragenol s přidáním kyseliny hyaluronové.

ASTRAGALOSIDE IV COMPLEX 

ASTRAGALUS MEMBRANACEUS, kozinec blanitý je běžně nazývaný kořen mladí a věčného života. Tato bylina má široké spektrum farmakologického využití, které zahrnují imunitní stimulaci, antibakteriální, protizánětlivé, hypotenzivní, hepatoprotektivní a vazodilatační účinky. Kořen se především používá jako léčivo. Využití jeho výtažků k léčebným účelům se datuje před více než 4 000 lety. Obsahuje také astragalosidy, které hrají rozhodující roli při imunostimulaci, a to ve všech případech snížené funkce imunitního systému. Podporují tvorbu T-lymfocytů, druh leukocytů – bílých krvinek.

Obsažené saponiny se používají pro své virostatické účinky, například předchází replikaci genetické informace virů (virus DNA nebo RNA), čímž brání jejich množení v organismu. Podporují tvorbu interferonů, které byly objeveny v roce 1957 jako biomolekuly se silnou antivirovou aktivitou.

V tradiční asijské medicíně se Astragalus a především jeho aktivní látka astragalosid používá k regulaci imunitního systému pacientů po chemoterapii nebo po ozáření zhoubných nádorů.  Tyto látky jsou schopny do jisté míry chránit kostní dřeň proti účinkům chemoterapie, ozařování, jedům a virům, které snižují imunitu.

Imunostimulační účinky této rostliny mohou být také používány při léčbě pacientů infikovaných virem HIV, který způsobuje AIDS. Léčivo má významný antidiuretický účinek a zároveň je schopna léčit záněty ledvin a „čistit“ proteiny z moči (proteinurie).

Kromě toho kozinec blanitý rozšiřuje žíly a zvyšuje průtok krve v tkáních, a tak přispívá ke snížení nadměrného pocení (speciálně tzv. nočnímu pocení) a ke snížení krevního tlaku. Snižuje tělesnou hmotnost, odvádí přebytečnou vodu z těla, reguluje hladinu cukru, uzavírá rány, které se jinak hojí příliš pomalu a zmírňuje dlouhodobý průjem.

AKTIVNÍ CYKLOASTRAGENOL JE SILNÁ SLOŽKA ZDRAVÉHO STÁRNUTÍ

Prostřednictvím laboratorních výsledků publikovaných v časopise Journal of Immunology bylo prokázáno, že lze rozšířit proliferaci T buněk zvýšením aktivity telomerázy. Cykloastragenol je schopen zvýšit aktivitu telomerázy a tím prodloužit délku telomer, což přispívá k pozastavení stárnutí buňky.

KYSELINA HYALURONOVÁ

KYSELINA HYALURONOVÁ JE SILNÁ SLOŽKA PROTI STÁRNUTÍ POKOŽKY

Na univerzitě Toho v dermatologické laboratoři byla provedena dvojitě slepá studie na subjektech se suchou a drsnou pokožkou v průběhu čtyř týdnů.

VITAMIN D3:
Je to účinný imunitní modulátor a je určen k produkci silných peptidů v bílých krvinkách a jejich stimulaci. Je vhodný pro zdraví srdce, tepen, krevní tlak a hraje klíčovou roli při prevenci osteoporózy a zlomeninách kostí.

Balení obsahuje 120 gelových tobolek na dobu užívání 2 měsíce!

DÁVKOVÁNÍ:
Dávkování: 2 gelové tabletky denně
Doporučená denní dávka:
Vezměte si 2 gelové tabletky denně ráno nebo v poledne. Konzumujte s jídlem a zapijte dostatečným množství vody.

Upozornění: Přípravek není vhodný pro těhotné a kojící ženy a děti.

 

 

 

Zdroje:

https://www.national-geographic.cz/clanky/starnuti-se-da-zvratit.html

https://www.vyzivaspol.cz/vyziva-a-telomery/

https://synlabianer.cz/clanek/telomery-biologicky-vyznam-a-jak-je-muzeme-ovlivnit/

Komentáře jsou vypnuty