Jak se zbavit pálení žáhy? Tipy, které vám pomohou!


Palčivá bolest a tlak za hrudní kostí patří mezi typické příznaky pálení žáhy. I když nejde o vážné onemocnění, jde o velmi nepříjemný pocit, kterého se chceme co nejdříve zbavit. Tipy, které zajistí úlevu, vám přinášíme.

Kdo je nejvíce ohrožen?

Mezi příčiny pálení žáhy patří nadměrná konzumace kořeněných a smažených jídel. Pálení žáhy obtěžuje také ty, kteří trpí obezitou nebo vedou nezdravý způsob života. Ženy se s pálením žáhy setkávají především v období těhotenství díky hormonálním změnám a zvětšující se děloze tlačící na žaludek. Pálení žáhy může signalizovat ale i některá onemocnění, např. nadměrnou hladinu vápníku v krvi aj.

Jak se zbavit pálení žáhy?

Vhodné je konzumovat např. zázvor a česnek, které mají protizánětlivé a antibakteriální účinky a pomáhají tak zmírňovat pálení žáhy. Skvělým pomocníkem je také med, který vytvoří ochranný obal kolem sliznice jícnu a zmírňuje působení dráždivých žaludečních kyselin. Doporučováno je celozrnné pečivo, které je bohatým zdrojem vlákniny, která urychluje proces trávení a omezuje tvorbu žaludečních kyselin zodpovědných za pálení žáhy.

 Na mléko zapomeňte

Mléko na pálení žáhy je oblíbenou babskou radou. Bohužel po mléku se vaše obtíže spíše zhorší. I když ihned po vypití následuje úleva, díky obsahu vápníku v mléce dojde k tomu, že žaludek začne produkovat více kyseliny a následuje zhoršení obtíží. Mléku se proto raději vyhněte.

Dopřejte tělu probiotika a prebiotika

V případech dlouhodobých obtíží s pálením žáhy bývá nutné změnit stravovací návyky. Prvním krokem ke změně mohou být probiotika a prebiotika. Vysoce kvalitní probiotika s probiotickou vlákninou naleznete v našem produktu Probio Power. V každé jeho dávce najdete 8 různých kmenů, 12 miliard veganských probiotik, speciální probiotickou vlákninu z léčivých hub a lyofilizovaného prášku z Manihot Esculenta. Probio Power je doplněk stravy, který přispívá k udržení normální funkce trávicího traktu a zdraví vašich střev. Probio Power tak nejen prospěje vašemu zažívání, ale také imunitě. Zdraví sídlí ve střevech, a proto se vyplatí o ně patřičně pečovat. Diamond Immunity, doplňky stravy prémiové kvality, vám s péčí o vaše zdraví pomohou!

https://rennie.cz/cs/paleni-zahy/priciny-a-symptomy/
https://www.doktor-zdravi.cz/zazivaci-obtize-paleni-zahy-pocity-plnosti-a-zacpa/

Komentáře jsou vypnuty