Máte oslabenou imunitu? Tipy, jak podpořit vaši obranyschopnost!


Pokud vás trápí častá onemocnění, je třeba se zamyslet, zda není na vině oslabená imunita. Mezi nejčastější projevy oslabené imunity patří chronická únava a opakující se onemocnění virového a bakteriálního původu (chřipka, nachlazení, respirační infekce aj.). Mnozí nemocní si pak kladou otázku, jak oslabenou imunitu podpořit a zlepšit tak svůj celkový zdravotní stav. My pro vás máme tipy, které vaší kondici pomohou.

První krok ke zdravé imunitě? Probiotika a prebiotika!

Základem správně fungujícího imunitního systému jsou zdravá střeva. O naší imunitě rozhoduje především zdravá, vyvážená a pestrá strava s dostatkem ovoce, zeleniny a vlákniny. Zdravou střevní mikroflóru podpoří ta správná probiotika, zejména laktobacily a bifidobakterie. Probiotika jsou živé mikroorganismy, které příznivě ovlivňují naše zdraví.  Prebiotika jsou nestravitelné složky potravy stimulující růst a aktivitu přirozeného střevního mikrobiomu. Jak probiotika, tak prebiotika pomohou vašim střevům zůstat fit, což se pozitivně odrazí právě na celkovém zdravotním stavu.

 

Spánek jako klíč ke zdraví

Pokud spíte denně méně než 6 hodin, není divu, že váš organismus bije na poplach. Dospělý člověk v produktivním věku by měl denně naspat kolem 6-8 hodin spánku. Ke stáří se však potřeba spánku snižuje. Spánek by měl být kvalitní, neměl by být doprovázen poruchami spánku, mezi které patří např. předčasné ranní probouzení či problémy s usínám. V případě dlouhodobé chronické nespavosti je proto lepší konzultovat svůj zdravotní stav s lékařem, který naordinuje vhodnou léčbu. Nedostatek spánku se vždy projeví na zdravotním stavu, často právě oslabenou imunitou a častou nemocností.

 

Dostatek aktivního pohybu

Nemá-li člověk během dne dostatek aktivního pohybu, často trpí již zmíněnou nespavostí. Není nutné běhat maratón, ale pro celkové zdraví je třeba dopřát tělu alespoň 30 minut aktivního pohybu denně. Druh pohybové aktivity je žádoucí přizpůsobit zdravotnímu stavu, protože i zde platí, všeho s mírou, zejména pokud trpíte chronickým onemocněním či zdravotními obtížemi.

Stres, zabiják zdraví

Stres je nedílnou součástí dnešní doby. Chronický stres se často manifestuje jako tzv. psychosomatická onemocnění, která nám mohou komplikovat život v podobě žaludečních vředů, bušení srdce, vysokého krevného tlaku, bolestí hlavy, nespecifických bolestí břicha, zad, celkové únavy a mnoha dalších zdravotních obtíží. Základním pravidlem je vyhnout se působícím stresorům, což však vždy nelze. Nadbytečný stres lze řešit za pomoci různých relaxačních technik, ale také třeba i setkáním s přáteli. V některých případech není však od věci navštívit oborníka, psychologa.

 

Jak na oslabenou imunitu?

V případě častého výskytu onemocnění, je vhodné doplnit jídelníček o vitamíny, minerály a další zdraví prospěšné látky, díky kterým je schopen organismus správně fungovat. Bohužel v dnešní době nemusí být jednoduché zajistit si během pracovního dne výživný a zdravý oběd. Mnozí tak obědvají za pochodu oblíbené fastfoodové pochutiny, absolutně nevhodné pro doplnění důležitých živin. Naštěstí existují kvalitní doplňky stravy, kterými lze obohatit každodenní jídelníček. Některé z nich jsou cíleny právě na podporu obranyschopnosti organismu. My doporučujeme: 

 

Immunity Boom je doplněk stravy jedinečného složení, který obsahuje složky přispívající k normální funkci imunitního systému, snížení toxické zátěže, odstranění starých nebo poškozených buněk a pozitivně ovlivňující vlastní hojivé procesy těla. Immunity Boom obsahuje 100% přírodní dvojité extrakty z léčivých hub, s kořenem MACA, PROVEOTICS (veganská probiotika), které kombinují jejich účinky přispívající k normální funkci imunitního systému a metabolismu.

Zdravá střeva jsou zásadní předpokladem správné funkce imunitního systému. K jejich osídlení tím správným poměrem mikroorganismů přispívá doplněk stravy Probio Power. V každé jeho dávce najdete 8 různých kmenů, 12 miliard VEGANSKÝCH PROBIOTIK, SPECIÁLNÍ PREBIOTICKOU VLÁKNINU Z LÉČIVÝCH HUB a lyofilizovaného prášku z Manihot Esculenta. Veganská probiotika přispívají ke zlepšení funkce trávicího traktu a zdraví střev.

 

https://www.ordinace.cz/clanek/zacarovany-kruh-nemoci-na-vine-je-oslabena-imunita/

Komentáře jsou vypnuty