Jak získat novou energii a zbavit tělo škodlivých látek? Dopřejte tělu detox


Nadměrný stres, nezdravá strava, nedostatečný pitný režim a znečištěné životní prostředí, jsou faktory, které se velmi negativně podepisují na našem zdravotním stavu. Škodlivé látky a toxiny se usazují v těle a dochází k překyselení organismu, tzv. acidóze. Následkem acidózy je pak únava, nedostatek energie, ale také bolesti svalů, kloubů a problémy s pokožkou. Jak bojovat se škodlivinami, které jsou příčinou mnoha zdravotních obtíží? Zkuste detoxikaci organismu, která přinese tělu energii a zbaví ho škodlivých látek.

 Zbavte tělo toxinů

I když je detoxikace pro mnohé spojena s jarem, pustit se do očisty těla můžete kdykoliv. Detoxikace organismu pomáhá zbavit tělo toxinů, škodlivých látek a těžkých kovů a přispívá tak ke zdraví trávicí a vylučovací soustavy a cévního systému. Detoxikaci organismu tak přivítají zejména játra a ledviny. Očista těla je také ideální volbou, pokud trpíte nedostatkem energie a vitality a trápí vás celková únava a pocity vyčerpání. Díky detoxikaci nastartujete organismus a dodáte mu tolik potřebnou životní energii.

Kdy dopřát tělu detox?

O blahodárném vlivu očistných kúr na lidský organismus věděli lidé již od nepaměti. Historie detoxikace je tak velmi stará a je spojena se zdravým stravováním a zdravým pitným režimem za pomoci různých léčivých bylin. Kdy je vhodná doba na očistu těla? Organismus vám odpoví sám, protože začne vysílat signály, které se nevyplatí brát na lehkou váhu. Dopřejte vašemu tělu detoxikaci, pokud:

  • Trpíte často celkovou únavou a vyčerpáním,
  • Trpíte často virózami a nachlazením,
  • Máte oslabenou imunitu,
  • Máte problémy se spánkem,
  • Trpíte bolestmi hlavy,
  • Trpíte bolestmi svalů a kloubů,
  • Vaše pleť často trpí na ekzémy, je suchá, šupinatá, nevzhledná,
  • Trpíte pomerančovou kůží, tzv. celulitidou.

Změna jídelníčku jako první krok účinné detoxikace

Detoxikace začíná vždy úpravou jídelníčku. Jídlo nesmí organismus zatěžovat, ale má být zdrojem energie. Jídelníček by měl splňovat požadavky očistné kúry. Vhodná je pestrá a vyvážená strava, která by měla zahrnovat dostatek ovoce a zeleniny, luštěnin a obilovin. Omezit je nutné bílou mouku, bílý cukr, uzeniny, vepřové a hovězí maso, sladkosti a jiné pochutiny. Během detoxikaci se také vyhněte či alespoň omezte konzumaci kofeinu, kávy, černého čaje, alkoholu a cigaret. Upřednostňujte čerstvé ovoce a zeleninu, které rostou v našich zeměpisných šířkách.

Dbejte na pitný režim

Součástí zdravého stravování je dostatečný pitný režim, bez kterého nemůže tělo dobře odplavovat toxiny. Nedostatečný pitný režim neprospívá orgánům látkové výměny, zejména ledvinám. Denně je vhodné vypít alespoň 3 až 4 litru denně. Doporučena je obyčejná voda, bylinkové a ovocné čaje, ale zařadit lze i zeleninové šťávy, např. z okurky, řepy, mrkve. Je třeba se vyhnout džusům a sladkým limonádám, které obsahují velké množství cukru, a proto jsou absolutně nevhodné. Pít je nutné pravidelně během celého dne a nečekat na pocity žízně.

S detoxem pomohou doplňky stravy

Detoxikaci lze podpořit i vhodnými doplňky stravy s vysokým obsahem přírodních extraktů z bylin. Naším tipem na podporu detoxikace jsou dva unikátní produkty Metal Detox a Acid Detox.

Metal detox, profylaktický komplexní biosorbent, který přispívá k očistě těla od toxinů a těžkých kovů, k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před volnými radikály. Metal Detox je unikátní komplex 3 přírodních složek (chitin, glukan a melanin) získaných z buněčných stěn hub pomocí speciálních metod a technologií. Jednotlivé složky přispívají k detoxikaci organismu od toxinů a těžkých kovů, které představují pro zdraví velkou zátěž.  Vyčištění a pravidelné čištění těla přispívá k léčbě mnoha onemocnění, zejména vhodné je pro obyvatele velkých měst a průmyslových oblastí a pro ty, kteří žijí a pracují v podmínkách vysoké toxické zátěže, díky které se v těle produkuje, nebo hromadí množství toxinů.

Acid Detox přispívá ke snížení kyselého prostředí těla, rozpouštění a odstraňování nadbytku kyseliny močové, včetně sedimentu ve formě krystalů na povrchu kloubů. Příznivě ovlivňuje přirozené sebe-imunitní odpovědi a hojivé schopnosti lidského těla. Acid Detox slouží jako ideální spojení pro nezbytné mikroživiny a antioxidanty, aniž by byly během trávení poškozeny. Acid Detox je díky unikátní kombinaci přírodních protizánětlivých látek, vitamínů a antioxidantů jedinečným výživovým doplňkem. Acid Detox přispívá přirozeným způsobem ke snížení nadměrné kyselosti organismu, a tím pozitivně ovlivňuje problémy způsobené nadměrně vysokým pH v lidském těle.

Diamond Immunity, to jsou vysoce kvalitní doplňky stravy, které podpoří zdraví vašeho těla po celý rok.

https://www.lekarna.cz/detoxikace-organismu/
https://www.doktor-zdravi.cz/detoxikace-organizmu-doopravdy-bez-omylu-a-pover/
https://www.celostnimedicina.cz/ocista-organismu.htm

Komentáře jsou vypnuty