Křečové žíly jako zdravotní a estetický problém!


Křečové žíly trápí spoustu lidí nejen ze zdravotních, ale také z estetických důvodů. Varixy patří mezi nejčastější civilizační onemocnění, se kterými se potýká mnoho obyvatel vyspělých zemí. S létem, které přeje krátkým sukním, řeší problém křečových žil především ženy. Jaká zdravotní rizika jsou s křečovými žilami spojena?

Křečové žíly neboli varixy

Křečové žíly jsou zvětšené, vakovitě vychlípené a zprohýbané povrchové žíly, které mají často červenomodrou nebo modrou barvu. Vyskytují se nejčastěji v oblasti dolních končetin. Příčinou jejich vzniku jsou poruchy žilních chlopní, což způsobuje nesprávný toku krve nebo její hromadění v postižených místech. Podle statistik trpí křečovými žilami až 50% dospělé populace. I když křečové žíly mnohdy nevyžadují léčbu, pro mnoho lidí, zejména žen, znamenají závažný estetický problém. Na druhou stranu je však třeba zmínit, že pokud se u člověka s křečovými žilami objeví bolest či otok, případně dojde k ruptuře varixů a vzniku bércových vředů, je nutné vyhledat lékaře a stav léčit.

Kdo je křečovými žilami nejvíce ohrožen?

Téměř každý se někdy setkal s pocitem těžkých nohou, oteklých kotníků nebo nevzhledných metličkovitých varixů. Vyššímu riziku vzniku a rozvoje křečových žil jsou však vystaveni osoby trpící nadváhou a obezitou. S křečovými žilami se ale často setkávají také těhotné ženy. Protože jde o civilizační onemocnění, naším tipem na podporu zdraví nejen oběhového systému, ale celé kardiovaskulární soustavy je Heart Power.

HEART POWER představuje mimořádnou sílu přírody v podobě extraktů léčivých bylin a medicinální houby. Tato unikátní kombinace příznivě ovlivňuje činnost kardiovaskulární soustavy.

Doplněk stravy HEART POWER přispívá ke:

– Zdraví srdce

– Zdraví kardiovaskulární soustavy

– Prokrvení vnitřních orgánů

– Odstraňování škodlivin a metabolitů.

Nejčastější příznaky křečových žil

Mezi častí zdravotní obtíže v souvislosti s křečovými žilami se řadí především pocit těžkých nohou, bolest a otoky kotníků, lipodermatoskleróza, ztvrdnutí tuku v podkoží se stažením okolní kůže, pavoučkovité névy, změna barvy kůže v okolí postiženého místa (z hnědé až na modrou), svědění, vysušení a zčervenání pokožky v postižené oblasti, křeče, ale také tzv. syndrom neklidných nohou, perleťově bílá zbarvená místa na kůži.

Znáte rizikové faktory vzniku křečových žil?

  • Křečové žíly se častěji vyskytují u žen. Na vině mohou být pohlavní hormony, užívání hormonální antikoncepce, hormonální léčba a menopauza.
  • Dědičnost hraje v rozvoji křečových žil zásadní roli. Trpí-li rodiče křečovými žilami, pravděpodobně se s nimi setkáte i Vy.
  • Obezita a nadváha.
  • Se zvyšujícím se věkem (nad 50 let) slábne stěna žil a zhoršuje se i kvalita chlopní.
  • Riziko vzniku a rozvoje křečových žil se zvyšuje při dlouhodobém stání.
  • Během těhotenství dochází ke zvýšení nitrobřišního tlaku a na žilní systém jsou kladeny vyšší nároky na žilní systém.

Léčba a prevence

Je-li pacient bez jiných obtíží a estetická stránka křečových žil mu nevadí, léčba není nutná.  U symptomatických stavů je ale vhodné léčbu zahájit, protože hrozí otoky dolních končetin, bércové vředy nebo trvalá změna zbarvení kůže. Léčba může probíhat několika způsoby, nejčastěji otevřenou operací, kdy se varixy odstraňují v celkové anestézii. Pacient odchází domů následující den. U menších nebo metličkovitých varixů se využívá laser. V rámci preventivních opatření jsou využívány zejména kompresní punčochy, které stlačují nohy pacienta a zlepšují krevní oběh. Kompresní punčochy zmírňují pocit těžkých nohou, bolesti a otoky. Nejdůležitějším opatřením je změna životního stylu, což znamená především dostatek pohybové aktivity, klidně postačí rychlejší chůze, 30 minut denně, udržování zdravé tělesné hmotnosti. Vhodné jsou krémy, gely či masti na úlevu od bolestí, ale také doplňky stravy.

Prevenci proti celé řadě civilizačních onemocnění lze podpořit zdravým životním stylem a užíváním doplňků stravy. Kvalitní řadu doplňků stravy Diamond Immunity můžete zakoupit na našem e-shopu.

 

 

 

 

 

 

 

 

https://cs.medlicker.com/1751-krecove-zily-varixy

Komentáře jsou vypnuty