Zásobte tělo betaglukany a chřipka nemá šanci!


Podzim, to je období chřipek a nachlazení a v současné době i tolik obávané koronavirové infekce. Posilte imunitu a pomozte organismu bránit se proti onemocněním Účinná prevence a podpora imunitního systému, to ale není jen všem dobře známý vitamín C. K posílení obranyschopnosti organismu jsou doporučovány také betaglukany. Jak betaglukany přispívají k podpoře imunity a celkovému zdraví se dozvíte v našem článku. 

Jak nastartovat imunitu?

Otázku, jak posílit imunitu si mnozí kladou zejména v podzimních a zimních měsících, v období vyššího výskytu respiračních infekcí. Imunita je schopnost organismu bojovat proti škodlivým vlivům prostředí. Oslabená imunita pak může být příčinou vyšší náchylnosti k mnoha zdravotním obtížím. Imunitu lze nastartovat mnoha způsoby, např. užíváním vitaminů, minerálů, extraktů z různých léčivých rostlin (např. echinacea purpurea, šípek) a různých doplňků stravy. Ke správné funkci imunitního systému přispívají také betaglukany, které zejména v posledních letech získávají na oblibě.

 Betaglukany, pomocníci na vaší cestě ke zdraví

Betaglukany patří mezi komplexní přírodní polysacharidy. Jde o imunostimulační látky, jejichž zdrojem jsou především houby (hlíva ústřičná, Shiitake, Hiratake aj). V Japonsku, kde je oblíbená jejich konzumace, byla provedena řada studií biologických účinků těchto hub. Vědecký tým vedený Goro Chiharou prokázal, že betaglukany obsažené v houbách jsou prospěšné při léčbě rakoviny, což je dáno přítomností glukanů nespecificky stimulujících imunitu. Podle mnoha dalších vědeckých studií betaglukany představují účinný a bezpečný doplněk stravy, který je doporučen jak dospělým, tak dětem.

 Proti chřipce i stresu

V oblasti imunity se glukany intenzivně studují posledních třicet let. Byly prokázány jejich významné účinky v oblasti inhibice infekčních a nádorových onemocnění, ve snižování hladiny cholesterolu, aktivaci nespecifické imunitní odpovědi a zlepšení hojení ran. Betaglukany přispívají také ke snížení únavy a vyčerpání a pozitivně ovlivňují psychický stres.

Nakopněte imunitu doplňky stravy DiamondImmunity!

Jako prevence respiračních infekcí je vhodné užívat betaglukany od časného podzimu až do konce jara. Lze je však užívat i dlouhodobě. A právě betaglukany jsou součástí doplňku stravy špičkové kvality Immunity Boom přispívající k podpoře imunitního systému a snížení toxické zátěže. Pokud hledáte doplněk stravy pro podporu imunity a celkového zdraví, je Immunity Boom správnou volbou, protože podpořit imunitu je teď třeba více než kdy jindy!

 

Zdroje:
Vetvicka V. β-Glucans as Natural Biological Response Modifi ers. Nova Biomedical, New York, 2013
Chihara G, Maeda YY, Hamuro J, Sasaki T, Fukuoka F. Inhibition of mouse sarcoma 180 by polysaccharides from Lentinus edodes (Berk.) sing. Nature 1969; 222: 687–688
Šíma P, Turek B, Bencko V. Betaglukany-imunomodulační látky v prevenci a podpůrné léčbě. Praktický lékař 2015; 95: 244–248
Bencko V, Šíma P, Turek B. Imunomodulační účinky betaglukanů. Hygiena 2016; 61: 167–171
Kocmanová I, Ráčil Z, Koukalová D, Mayer J. Laboratorní stanovení 1,3-β-D-glukanu a jeho využití v diagnostice invazivních mykóz. Klin mikromol inf lék 2008; 14: 88–92

Komentáře jsou vypnuty