Projezte se k lepší imunitě! Věděli jste, že to, co jíte ovlivňuje také vaši imunitu?


Oslabená imunita je v posledních dnech stále diskutovanější téma. Zájem je především o tipy, jak obranyschopnost organismu posílit. Správnou funkci imunitního systému ovlivňuje celá řada faktorů a jedním z nich je zdravá výživa. Konzumace některých potravin tak přispívá k lepší imunitě. Seznam těch „top“ potraviny vám přinášíme.

Česnek

Česnek neboli Allium sativum je známý svými protizánětlivými, antibakteriálními a antivirotickými účinky. Díky tomu je od pradávna považován za zázrak přírodní medicíny. Zdravotní účinky česneku jsou dány sloučeninou síry, zvanou alicin, která je zodpovědná také za jeho specifickou vůni. Česnek je bohatým zdrojem vitamínu C, vitamínu B6 a manganu. Denní konzumace česneku přispívá k podpoře imunitního systému a zmírňuje příznaky chřipky, nachlazení a zkracuje dobu onemocnění. Pozitivní efekt na imunitní systém byl prokázán v jedné ze studií zkoumající četnost nachlazení. Studie prokázala, že denní konzumace česneku snižuje výskyt nachlazení až o 63 %. Česnek pomáhá také při žaludečních a střevních obtížích, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a vysoký krevní tlak.

Probiotika

Cca 70 % imunitního systému sídlí ve střevech, a proto je velmi důležité o zdraví střevní mikroflóry pečovat. Probiotika pozitivně ovlivňují střevní mikroflóru, a tím přispívají ke správné funkci imunitního systému. Probiotika se přirozeně vyskytují např. v kysaném zelí a zelenině, v kefírech, jogurtech a některých doplňcích stravy. Pravidelná konzumace probiotik pomáhá zkrátit délku onemocnění a zmírňovat projevy onemocnění.

Zázvor

V přírodní medicíně je zázvor známý především svými antioxidačními a protizánětlivými účinky. Zázvor přispívá k posílení imunity, pomáhá při nachlazení, při nevolnostech a zažívacích obtížích. Je bohatým zdrojem vitamínů A, B, C, E a řady minerálů. V období výskytu respiračních infekcí je oblíbený především zázvorový čaj.

Ořechy

Ořechy jsou bohatým zdrojem selenu, zinku, hořčíku, mědi a vitamínu E, které jsou nutné pro správnou funkci imunitního systému. A nejen to, ořechy obsahují také vlákninu, antioxidanty a zdraví prospěšné tuky. Díky vysokému obsahu antioxidantů, známých pod pojmem polyfenoly, pomáhají chránit buňky před poškozením a snižují hladinu LDL cholesterolu v krvi. Snižují také triglyceridy v krvi a zvyšují hladinu HDL cholesterolu. Pravidelná konzumace ořechů pomáhá při prevenci kardiovaskulárních onemocnění a mozkové mrtvice.

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, D a K, draslík, zinek, selen, bílkoviny, vlákninu a mastné kyseliny. Nejvíce je však ceněn její obsah glukanů, které přispívají k podpoře imunitního systému, protože zvyšují tvorbu protilátek. Hlíva ústřičná tak patří mezi významné imunostimulátory. Hlíva ústřičná prospívá srdci, snižuje poškození cév, snižuje hladinu cholesterolu a přispívá k ochraně před civilizačními onemocněními.

Imunita a doplňky stravy

Pokud si nejste jisti, zda o svůj imunitní systém v tomto náročném období patřičně pečujete, zkuste sáhnout po některém z doplňků stravy Diamond Immunity. Probiotika přispívající ke správné funkci imunitního systému obsahuje doplněk stravy Immunity Boom, silný posilovač imunitního systému. Ingredience obsažené v Immunity Boom jsou vyráběny v maximální možné dostupné přirozené biologické formě pro co nejúčinnější vstřebání do lidského organismu. Tyto složky mohou zvýšit vlastní imunitu přirozeným způsobem a mohou přirozeně působit na snížení toxické zátěže v těle. Podporují imunitní systém a případně posilují v těle vlastní hojivé procesy a odstraňují staré nebo poškozené buňky z těla.

Komentáře jsou vypnuty