Jak se úspěšně bránit chřipce? 10 tipů, které vám pomohou zůstat fit!


I když je v poslední době tématem číslo jedna koronavirová infekce, je třeba myslet také na další velmi nebezpečné onemocnění, kterým je chřipka. Mnozí si pod pojmem chřipka představí běžné nachlazení, což je velmi mylná představa. Chřipka je vysoce nakažlivé virové onemocnění, které pro seniory a chronicky nemocné, může být fatální. Pojďme si proto chřipku blíže představit včetně doporučení, jak se jí účinně bránit.

Jak poznat chřipku

Chřipka je nakažlivé virové onemocnění, které začíná náhle, kdy z plného zdraví člověka zachvátí horečka, zimnice, bolest hlavy, svalů a kloubů, malátnost a celková únava. Teprve o něco později se objevuje suchý kašel, ale rýma u klasické chřipky přítomna nebývá. Chřipka trvá mezi 2–7 dny, kdy u většiny nemocných sama odezní. Jiná situace však bývá u osob starších či chronicky nemocných, kdy chřipku mohou provázet závažné komplikace v podobě zápalu plic, postižení srdečního svalu nebo nervové tkáně. U dětí je pak komplikací obávaný zánět středního ucha.

Nejlepší prevencí je očkování

Nejlepší ochranou proti chřipce je očkování. Bohužel Česká republika patří mezi státy, kde je proočkovanost populace velmi nízká, kolem 5-7 %. Za neochotou očkování může stát mnoho mýtů, např. že po vakcinaci dojde k onemocnění chřipkou, chřipka bude mít těžší průběh, nebo že očkování je zbytečné. Očkování je však nesmírně důležité zejména pro rizikové skupiny, do kterých patří lidé s chronickým onemocněním, senioři, ti, kteří trpí obezitou a kuřáci. Vhodné je každoroční přeočkování jednou dávkou vakcíny, ideálně od konce září.

 

10 pravidel prevence

1. Vyhněte se kontaktu s nemocnými lidmi.

2. Nechoďte na místa, kde je velká koncentrace lidí.

3. Myjte si často a opakovaně ruce. Nestačí jen dát ruce pod tekoucí vodu, ale umýt ruce mýdlem a teplou vodou. Dostupné jsou dnes dokonce návody, jak si správně ruce mýt. Vhodné jsou také dezinfekční gely, které lze nosit s sebou, protože ne vždy má člověk možnost si ruce umýt.

4. Při kašli a kýchání si vždy zakryjte nos a ústa.

5. Používejte nejlépe jednorázové papírové kapesníky, které po použití vyhoďte do koše.

6. Nedotýkejte se rukama obličeje, nemněte si oči. Snížíte tak značně riziko přenosu viru prostřednictvím rukou z kontaminovaných předmětů.

7. Vyvarujte se půjčování si osobních předmětů jako jsou např. mobilní telefony, sklenice, příbory, u dětí hračky apod.

8. Vyhněte se během sociálních kontaktů podávání rukou, objímání a líbání.

9. Zvyšujte obranyschopnost svého organismu. Jak?

– mějte pestrý a vyvážený jídelníček s dostatkem ovoce a zeleniny,

– v období chřipek zvyšte přísun vitamínů (ovoce, zeleniny),

– otužujte se,

– mějte přiměřenou fyzickou aktivitu,

– choďte na procházky na čerstvý vzduch,

– nejen v bytě, ale také v kanceláři často a důkladně větrejte,

– dopřejte si kvalitní a dostatečně dlouhý spánek.

10. Jste-li nemocní, buďte ohleduplní a zůstaňte doma, protože jen tak nebudete onemocnění šířit dál.

Podpořte svou imunitu doplňky stravy

Nejste-li si jisti, že jste schopni svému tělu zajistit dostatek vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek, aby imunitní systém mohl normálně fungovat, sáhněte po některém z doplňků stravy na podporu vašeho zdraví. V chřipkovém období je vhodným doplňkem produkt jedinečného složení Immunity Boom, což je silný posilovač imunity a metabolismu obsahující 100% přírodní, dvojitý extrakt z léčivých hub, kořen MACA a veganská probiotika. Všechny ingredience jsou vyráběny v maximální možné dostupné přirozené biologické formě, aby se tyto účinné látky co nejlépe vstřebaly do organismu. Imunity Boom přispívá k normální funkci imunitního systému a snížení toxické zátěže. Patří mezi základní doplňky stravy, které doporučujeme pro každý den!

 

Kromě Immunity Boom lze zdraví podpořit dalšími prémiovými produkty Diamond Immunity z naší nabídky!

 

https://www.ockovacicentrum.cz/cz/chripka
http://www.szu.cz/tema/prevence/prevence-chripky-obecna-preventivni-hygienicka-opatreni

 

 

Komentáře jsou vypnuty